- Rakúska firma FLE Forest GmbH kúpila 620 ha lesa na východe Slovenska.
- Ide o ich prvú akvizíciu v krajine, zameranú na diverzifikáciu portfólia v európskom lesnom hospodárstve.
- Les je prevažne listnatý a má pestrú vekovú štruktúru.
Vstup do lesníckeho biznisu na Slovensku potvrdila svojou prvou akvizíciou lesa na východnom Slovensku zahraničná spoločnosť FLE Forest GmbH so sídlom v Rakúsku.
Spoločnosť kúpila 620 hektárov lesa na východe Slovenska
Ako spoločnosť informovala, v okrese Snina v katastri obce Dlhé nad Cirochou v lokalite Laborecká vrchovina kúpila 620 hektárov lesa.
Alexander Klafsky, riadiaci partner spoločnosti FLE GmbH, uviedol:
Táto transakcia je ďalším míľnikom pre našu obchodnú stratégiu, ktorá nás privádza na trh lesných investícií na Slovensku.
Podľa spoločnosti FLE ide o dôležitý míľnik v ich investičnej stratégii. Je zameraná na budovanie diverzifikovaného portfólia v rámci etablovaných európskych trhov lesného hospodárstva.
Zároveň chce týmto krokom zmierniť potenciálne riziká, ako je kolísanie cien dreva a možné vplyvy zmeny klímy.
Spoločnosť dodala, že novozískaný les na východnom Slovensku je charakteristický takmer výlučne listnatým zložením. Primárne sú zastúpené dreviny ako buk, hrab a dub.
Les sa môže pochváliť pestrou škálou vekových tried, od novo prírodne zregenerovaných lokalít až po zrelé druhy pripravené na výrub. Táto štruktúra je pre slovenské lesy atypická a predstavuje jedinečnú možnosť z času na čas upraviť úrodu dreva zameraním sa na výrub starších stromov.
Zarábaj aj ty na raste kryptomien.
Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.
Ťažbu dreva budú udržiavať iba v udržateľnej miere
Zahraničná spoločnosť tiež dodala, že novokúpený les sa nachádza na miernych zvlnených kopcoch na konci údolia. Je ľahko dostupný pre lesnícku činnosť. „Blízkosť štátnej cesty a železničného nakladacieho terminálu umožňuje bezproblémovú a ekologickú dopravu,” uviedla spoločnosť FLE s tým, že ťažbu dreva budú udržiavať iba v udržateľnej miere.
Pre agentúru SITA zároveň spoločnosť doplnila, že spracovávať vyťažené drevo na území Slovenska neplánuje a na otázku ohľadom ich ďalších plánov k rozširovaniu plochy lesov na Slovensku spoločnosť neodpovedala.