- Rusko sa stalo jedným z lídrov v oblasti ťažby Bitcoinu.
- Vladimir Putin uviedol, že hlavným dôvodom je prebytok energie.
- Hashrate Bitcoinu láme nové rekordy.
Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na Východnom ekonomickom fóre uviedol, že Rusko sa stalo jedným z lídrov ťažby Bitcoinov, uvádza správa News Bitcoin. Hlavným dôvodom je prebytok energie, ktorý našiel svoje využitie na Sibíri. Vhodné chladné podmienky podporili rast sektoru v celej krajine.
Rusko sa stáva jedným z lídrov ťažby Bitcoinu
Aj keď Rusko výrazne posilnilo v oblasti ťažby Bitcoinu, celosvetovým lídrom ostáva USA, pričom na druhom mieste je Čína. Rusko tak obsadzuje tretiu priečku, no ak bude trend v krajine pokračovať, môže dobehnúť Čínu. Jedným z hlavným pozitívnych faktorov bola aj legalizácia ťažby v Rusku.
Podľa novej legislatívy budú môcť ťažbu kryptomien vykonávať právnické osoby a podnikatelia registrovaní u vlády. V činnosti bude možné pokračovať aj bez registrácie, ale iba za predpokladu, že spotreba energie ostane v istých limitoch. A to naozaj otvára dvere komukoľvek.
Nový zákon povolil tiež obchodovanie so zahraničnými digitálnymi aktívami na ruských blockchainových platformách. Všetky tieto kroky vedú k tomu, že Rusko má konečne jasne stanovenú legislatívu a právny rámec pre digitálne meny.
Vladimir Putin vo svojom prejave taktiež upozornil pred možnými účinkami šírenia ťažby na Sibíri. Vysvetlil, že pre rozvoj krajiny sú relevantné aj iné spôsoby využitia tejto energie. Odvetvia ako výstavba bytov alebo výrobné zariadenia využijú túto energiu efektívnejšie.
Zarábaj aj ty na raste kryptomien.
Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.
Hashrate na rekordných maximách
Vyjadrenia Vladimira Putina prichádzajú v čase, keď bitcoinová sieť zaznamenala rekordný hashrate, ktorý reprezentuje priemerný odhadovaný počet hashov za sekundu produkovaných ťažiarmi v sieti. Tento vzostup môžeme pozorovať na grafe nižšie (podľa údajov Glassnode).
Je obzvlášť zaujímavé, aký veľký záujem je o ťažbu Bitcoinu aj napriek tomu, že ťažiari čelia nízkym zárobkom. Navyše neustále rastie i náročnosť ťažby, čo ťažiarom opäť neprospieva. V konečnom dôsledku sa tak väčšina z nich presúva do ťažobných poolov, ktoré poskytujú omnoho menšie, zato však stabilné zisky.
Ak sa viac zaujímate o ťažbu kryptomien, odporúčame vám pozrieť sa aj na nasledujúce video: