- Bitcoin čaká rastový trend.
- Predikuje to známy analytik Arthur Hayes.
- Pozitívne vníma znižovanie úrokových sadzieb.
Arthur Hayes, bývalý generálny riaditeľ kryptomenovej burzy BitMEX, nedávno predpovedal, že Bitcoin môže zažiť významný rast, a to v prípade, keď centrálne banky začnú znižovať úrokové sadzby. Hayes, ktorý je známym komentátorom na trhu s kryptomenami, verí, že zníženie úrokových sadzieb zo strany centrálnych bánk by mohlo vytvoriť priaznivé prostredie pre rast, a to napríklad aj hodnoty Bitcoinu a ďalších kryptomien.
Vplyv menovej politiky na Bitcoin
Zníženie úrokových sadzieb centrálnymi bankami je často reakciou na ekonomické spomalenie alebo recesiu, keď sa vlády snažia stimulovať hospodárstvo lacnejšími úvermi a podporou investícií. Podľa Hayesa môže takáto expanzívna menová politika viesť k nárastu záujmu o rizikovejšie aktíva, akým je aj Bitcoin. Keď sú úrokové sadzby nízke, investori hľadajú vyššie výnosy mimo tradičných trhov, čo môže zvýšiť príťažlivosť kryptomien.
Arthur Hayes je spoluzakladateľ a bývalý generálny riaditeľ kryptomenovej burzy BitMEX. Pomerne často poskytuje rôzne predpovede o budúcom vývoji Bitcoinu a kryptotrhov. Hayes verí, že expanzívna menová politika centrálnych bánk, ako je zníženie úrokových sadzieb, môže výrazne podporiť rast hodnoty Bitcoinu ako alternatívneho investičného aktíva.
Hayes tiež poznamenáva, že zníženie úrokových sadzieb môže oslabiť fiat meny. Táto situácia následne podporí dopyt po aktívach, ktoré sú vnímané ako uchovávateľ hodnoty, ako napríklad zlato alebo Bitcoin. V kontexte rastúcej inflácie a možného znehodnotenia fiat mien môže Bitcoin získať na význame ako digitálne zlato, pretože môže poskytnúť ochranu pred ekonomickou neistotou.
Zarábaj aj ty na raste kryptomien.
Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.
Historický pohľad a budúci vývoj
História ukazuje, že Bitcoin často zažíva obdobia silného rastu počas obdobia uvoľnenej menovej politiky – ako napríklad v rokoch po finančnej kríze z roku 2008 alebo po pandémii COVID-19, keď centrálne banky výrazne znížili úrokové sadzby a zaviedli programy kvantitatívneho uvoľňovania. Bitcoin vtedy zaznamenal výrazné nárasty svojej hodnoty. Hayes verí, že podobný scenár by sa mohol zopakovať za predpokladu, že by centrálne banky opäť znížili sadzby v reakcii na ekonomické spomalenie.
Zároveň však upozorňuje na riziká spojené s touto predikciou. Kryptomeny sú vysoko volatilné a ich cena môže byť ovplyvnená rôznymi faktormi, vrátane regulačných zásahov, technologických inovácií či náhlych zmien v trhovom sentimente.