- Slovenská sporiteľňa chce pomôcť rodičom malých detí s návratom do práce.
- Banka preto spúšťa novú materskú školu, ktorú môžu využívať jej zamestnanci, ale aj iní Bratislavčania.
Slovenská sporiteľňa chce podporiť svojich zamestnancov a pomôcť komunite v okolí jej bratislavskej centrály. Banka preto spolufinancovala projekt, ktorý pomôže rodinám s malými deťmi v hlavnom meste.
Slovenská sporiteľňa pomáha rodičom malých detí
V Bratislave sa v minulom roku nedostala do škôlky takmer polovica detí. Až 45 % detí predškolského veku tak muselo zostať doma, a s nimi teda aj jeden z rodičov. V iných krajoch na Slovensku sa počet neprijatých detí do materskej školy pohyboval na úrovni od 10 do 20 %. Bratislava je na tom s kapacitami materských škôl najhoršie.
Slovenská sporiteľňa sa preto rozhodla podať pomocnú ruku pri riešení tohto problému a spolupodieľala sa na financovaní a otvorení novej škôlky neďaleko jej bratislavskej centrály, v Novom Meste.
Banka chcela pomôcť s návratom do práce po materskej či rodičovskej dovolenke nielen svojim zamestnancom, ale aj ďalším Bratislavčanom. Polovica kapacít škôlky je určená pre deti, ktorých rodičia pracujú v Slovenskej sporiteľni, zvyšné miesta pre deti rodičov, ktorí pracujú v blízkosti.
Už sa viac neboj o svoje peniaze.
Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.
Bratislava nové škôlky potrebuje
Beata Babačová, manažérka pre inklúziu a diverzitu v Slovenskej sporiteľni, vysvetlila:
Do našej centrály v Novom Meste dochádzajú každý deň za prácou stovky našich zamestnancov a zamestnankýň. Na prosperite miestnej komunity, ktorej sme aj my súčasťou, nám veľmi záleží. Aj preto sme sa rozhodli prispieť k zlepšeniu dostupnosti kvalitného a inkluzívneho vzdelávania pre všetky deti, ktoré žijú v okolí našej centrály.
Nová materská škola Citybabycare otvorí od septembra svoje brány v novostavbe Nido2 na Trnavskej ceste v Bratislave. Navštevovať ju môžu deti už od veku dvoch rokov a jej kapacita je 80 miest.
Na Slovensku navštevuje materskú školu len 1,6 % detí medzi prvým a druhým rokom života, pričom európsky priemer je až 73 %.
Slovenská sporiteľňa chce podporiť lepšie zapojenie žien do pracovného procesu. Babičová ďalej uvádza:
Pomáha to nielen im, ale aj ekonomike a celej krajine. Budúcnosť Slovenska je vo vzdelaní a participácii všetkých skupín. Preto sme finančne podporili výstavbu škôlky.