- Jazda s dojazdovým rezervným kolesom má isté obmedzenia.
- Napríklad, maximálna rýchlosť by nemala presiahnuť 80 km/h.
- S náročnejšími poveternostnými podmienkami sa táto rýchlosť znižuje.
S rezervnými kolesami sa v moderných autách stretávame čoraz menej. Avšak, v núdzových situáciách sa môže rozhodne hodiť. Pozor však na určité pravidlá. O téme informoval portál Auto Trendy.
Rezervné kolesá nachádzame hlavne v starších autách, v tých moderných sa stretávame len s lepiacou sadou na pneumatiky, čo je taktiež užitočné, a hlavne to zaberie menej miesta ako celé koleso.
Avšak, v prípade vážneho defektu, keď je pneumatika zničená alebo má na sebe výrazný rez, nám už lepiaca sada určite nepomôže, a na rad prichádza odťahová služba.
Rezervné koleso nenájdete ani v hybridoch a elektromobiloch, pretože tie majú v spodnej časti kufra batérie a na rezervné koleso jednoducho nemajú dostatok miesta.
Nie je však rezervné koleso ako rezervné koleso. V minulosti sa do áut dávali plnohodnotné pneumatiky, teda mali plnú veľkosť a kedykoľvek sa dali vymeniť za koleso na vozidle. Boli 1:1 s tým, čo ste mali aktuálne na vozidle z výroby.
Neskôr však prišli dojazdové kolesá s cieľom znížiť samotnú hmotnosť vozidla, čo ďalej viedlo k úspore paliva pri jazdení. Začal sa tak používať len jeden typ kolesa s rovnakým diskom, typom a rozmerom. To výrazne znížilo náklady automobiliek.
Majiteľ auta zostal taktiež spokojný, že tam stále má nejaké rezervné koleso, avšak s týmto krokom prišli aj určité obmedzenia jazdy s takýmto komponentom.
Už sa viac neboj o svoje peniaze.
Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.