Objednali obuv za 100 eur, dostali lacné okuliare. Na tento e-shop si dávajte pozor

  • Ak si často objednávate z internetu, na tento e-shop si dávajte veľký pozor.
  • Prídete totiž o peniaze a tovar nedostanete.
Novinky Objednali obuv za 100 eur, dostali lacné okuliare
Objednali obuv za 100 eur, dostali lacné okuliare. Zdroj: Shutterstock.com/FOTO Eak, Andrii Iemelianenko

Problémových e-shopov na Slovensku pribúda ako húb po daždi. Na ďalší z nich upozornil portál tvnoviny.sk. Ide o e-shop superfitsk.sk, s ktorým majú spotrebitelia veľmi zlé skúsenosti.

Tento e-shop totiž pôsobí ako predajca známej značky detskej obuvi. Problémom však je, že po tom, čo si tovar objednáte, prídete o peniaze a tovar, ktorý ste chceli, nikdy neuvidíte.

Na prvý pohľad je všetko v poriadku

Na prvý pohľad tento e-shop vyzerá normálne a seriózne. Na zákazníkov na ňom čakajú logá, ktoré môžu poznať z rovnomennej rakúskej značky SuperFit. Táto značka je známa najmä rodičom. Stretli sa s ňou tí, ktorým ju odporúčili ortopédi pre ich ratolesti.

Jedna Slovenka z tohto e-shopu objednala tovar za takmer 100 eur. Nenapadlo jej však, že tento tovar jej nikdy nepríde. Tovar žena zaplatila kartou. Iná platobná možnosť sa totiž na e-shope nenachádzala. Videla, že jej z účtu odišli peniaze, no k objednávke žiadne informácie nedostala.

Vzhľadom na to, že platba sa zdala podozrivá aj banke, zablokovala kartu. Manžel oklamanej Slovenky pre tvnoviny.sk uviedol, že namiesto topánok im prišli okuliare z čínskej stránky. Ich hodnota je však podstatne nižšia ako hodnota topánok, plus za zmienku stojí fakt, že tieto okuliare nikto z rodiny neobjednával.

Pán Jozef, manžel oklamanej ženy, sa snažil kontaktovať aj prevádzkovateľa domény. Bolo mu však povedané, aby kontaktoval spoločnosť, ktorá preveruje obchodné praktiky e-shopov. Odtiaľ dostal odpoveď, ktorú už tušil. Ide o podvod.

Podľa stanoviska došlo na doméne superfitsk.sk k podvodu, pretože ide o falošný e-shop, ktorý umožňuje platbu iba kartou, ale zakúpené produkty nikdy nedoručí. Tento obchod nespĺňa základné požiadavky obchodného zákona, ako je uvedenie IČO a kontaktných údajov.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Čo na to Slovenská obchodná inšpekcia?

Zaujímavosťou je, že podľa tvnoviny.sk Slovenská obchodná inšpekcia doposiaľ nezaznamenala žiaden podnet ani sťažnosť na spomínaný internetový obchod. SOI však poukázala na to, že stránka nedisponuje žiadnymi kontaktnými údajmi. K tým sa zákazníci nedostanú ani cez portál registrátora domény, pretože nie sú dostupné ani tam.

Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje, že vzhľadom na vyššie uvedené podozrenia na podvodnú činnosť na webovej stránke odporúča spotrebiteľom dôkladne zvážiť všetky rozhodnutia týkajúce sa nákupu tovaru prostredníctvom tejto stránky, nakoľko SOI nemá právomoc vymáhať platby za nedodaný tovar.

Počet fiktívnych stránok, ktoré vás môžu pripraviť o značné sumy peňazí, neustále rastie. Tieto stránky sa často zameriavajú na predaj značkových výrobkov, najmä módneho oblečenia, obuvi, športovej a turistickej obuvi, športového oblečenia a kozmetiky.

Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.