Za vykonávanie obľúbeného športu hrozí Slovákom pokuta až 3 000 eur. Takto sa jej vyhnete

  • Vybrať sa s bicyklom kamkoľvek nie je úplne šťastným riešením.
  • V mnohých lokalitách totiž ide o priestupok, za ktorý sú vysoké pokuty.
Off topic Za vykonávanie obľúbeného športu pokuta 3 000 eur
Za vykonávanie obľúbeného športu pokuta 3 000 eur. Zdroj: Shutterstock.com/Ground Picture

Ak plánujete v roku 2024 dovolenku na Slovensku, mali by ste myslieť na pravidlá, ktoré platia v určitých oblastiach. Ako totiž píše portál Peniaze.sk, veľká časť turistických destinácií patrí do zvýšeného stupňa ochrany.

Sú to lokality, v ktorých nesmiete robiť množstvo aktivít. V prípade, že tieto zákazy porušíte, vaša dovolenka bude omnoho drahšia.

Pozor na lokalitu

Kým sa vyberiete na dovolenku, mali by ste sa uistiť, čo je v danej lokalite povolené, resp. zakázané. V hre sú totiž poriadne mastné pokuty.

Ak plánujete vyraziť napríklad do lokality v 2. stupni ochrany, doma by ste mali nechať všetky bicykle, trojkolky, kolobežky, no aj segwaye a ďalšie podobné zariadenia. Dobrou správou je, že výnimku máte na vyznačených cyklotrasách, miestnych a účelových komunikáciách a podobne.

V oblastiach s 3. stupňom ochrany (napríklad národné parky) je zakázané nielen používať, ale dokonca aj vstupovať so všetkými uvedenými dopravnými prostriedkami do oblastí mimo osídleného územia. Tento zákaz neplatí pre diaľnice, cesty, miestne komunikácie a označené cyklotrasy, pričom účelové komunikácie sú výnimkou od pravidiel 2. stupňa ochrany.

V konkrétnych situáciách, ako je napríklad vjazd vozidiel vlastníkov alebo nájomcov pozemkov v chránenom území, platí odlišný režim.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.