Firmy lákajú Slovákov na množstvo benefitov. Čo všetko môžete od šéfa dostať?

  • Firmy sa snažia udržať si lojalitu zamestnancov.
  • V poslednom čase poskytujú tie najrôznejšie benefity.
  • Pozrite sa, aké vymoženosti na pracovisku sú v momentálne „in“.
Off topic Firmy lákajú Slovákov na množstvo benefitov
Firmy lákajú Slovákov na množstvo benefitov. Zdroj: shutterstock.com/fizkes

Na súčasnom dynamickom trhu práce na Slovensku sa zamestnávatelia snažia prilákať a udržať si talentovaných zamestnancov nielen prostredníctvom konkurencieschopných miezd, ale aj prostredníctvom rôznych pracovných benefitov.

V tomto článku sme sa rozhodli vám prezradiť, aké rôznorodé benefity svojim zamestnancom firmy v roku 2024 ponúkajú a čím zvyšujú ich spokojnosť a produktivitu na pracovisku.

Množstvom benefitov si firmy chcú udržať lojalitu zamestnancov

S rozvojom požiadaviek zamestnancov a zmenami v pracovnej kultúre zamestnávatelia čoraz jasnejšie rozpoznávajú, že atraktívne pracovné benefity môžu zásadne ovplyvniť rozhodovanie o prijatí pracovnej ponuky.

Zohrávajú kľúčovú úlohu pri rozhodovaní

Bonusy navyše sú často rovnako dôležité ako výška ponúkaného platu. Ide o širokú škálu benefitov, ktoré môžu zahŕňať čokoľvek od flexibilných pracovných hodín až po príspevky na osobný rozvoj.

Prvým na zozname populárnych benefitov, ktoré dnes poskytuje takmer každá druhá spoločnosť, je flexibilný pracovný čas. Možnosť pracovať z domu alebo z hybridných pracovísk je trend, ktorý na Slovensku nabral na popularite predovšetkým počas pandémie COVID-19 a po nej.

Tieto benefity umožňujú zamestnancom lepšie prispôsobiť pracovný čas osobným potrebám, čím zvyšujú ich spokojnosť a znižujú tak pracovný stres. Prístup k práci „kdekoľvek a kedykoľvek” sa stáva neoddeliteľnou súčasťou moderného pracovného prostredia, upozorňuje Trend.

Firmy môžu tiež ponúkať príspevky na detské jasle a škôlky či dokonca prevádzkovať vlastné detské centrá priamo na pracovisku. Tento benefit ocenia obzvlášť pracujúci rodičia, pretože im pomáha lepšie zvládať logistiku okolo starostlivosti o deti a znižuje stres spojený s ich opatrovaním počas pracovných hodín.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 76 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/4Ďalej
Autor:
Vanessa Massayova
Vanessa Massayova

Pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ruské a východoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Žurnalistika bola najskôr iba jej hobby, neskôr sa však stala redaktorkou v Startitup. Teraz sa v Kryptomagazíne venuje aktualitám a zaujímavým témam.