- Bitcoin podľa známeho analytika vytvorí ešte hlbšiu korekciu.
- Pohyby Bitcoinu v tomto bullrune zatiaľ kopírujú predošlé cykly.
- Kryptomeny čakajú kritické týždne, počas ktorých sa rozhodne o ďalšom smerovaní trhu.
Zdá sa, že Bitcoin má problém ukončiť korekčnú štruktúru, čo by mohlo viesť k ešte väčším stratám na kryptomenovom trhu, ako za posledný mesiac. Najväčšia kryptomena na svete stiahla altcoiny do zóny veľkého znehodnotenia. Navyše, mohla by sa opakovať história, na základe ktorej ceny ešte viac klesnú, uvádza Finbold.
Bitcoin v nebezpečnej zóne
Kryptomenový analytik Rekt Capital vyjadril vo svojom nedávnom príspevku na sociálnej sieti X (Twitter) obavy z nebezpečnej pohalvingovej zóny. Analytik tvrdí, že Bitcoin v minulosti formoval korekčnú štruktúru bezprostredne po halvingu. Uviedol, že napríklad aj v roku 2016 cena BTC klesla po halvingu za 3 týždne o 11 %.
The Bitcoin Post-Halving "Danger Zone" (purple) is where historical Post-Halving Retraces have continued
In 2016, Bitcoin experienced additional downside in the following three weeks after the Halving
This downside saw price drop into the Range Low and produce an -11%… pic.twitter.com/WFbb2N8Anh
— Rekt Capital (@rektcapital) April 26, 2024
Podľa analytika je v hre aj rozšírená fáza akumulácie. Inak povedané, trh údajne môže naberať silu niekoľko mesiacov až 150 dní. Trh by sa mal za toto obdobie stabilizovať a vychladnúť. Po lete by následne malo dôjsť k masívnemu zhodnoteniu a exponenciálnemu rastu, na aký sme po halvingu zvyknutí.
Zarábaj aj ty na raste kryptomien.
Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.
História sa opakuje
V skutočnosti Bitcoin zatiaľ kopíruje predošlé cykly z hľadiska fázovania trhu. Napriek tomu sme boli svedkami situácie, akú sme na kryptomenovom trhu ešte nevideli. Bitcoin totiž prelomil posledné historické maximum mesiac pred halvingom. V minulosti sa mu to podarilo vždy až niekoľko mesiacov po halvingu.
Z tohto hľadiska by sme mohli usúdiť, že Bitcoin rastie v tomto cykle až príliš rýchlo, no v skutočnosti je dynamika podobná ako v minulosti. Preto by aj ziskovosť po halvingu mohla vyzerať podobne ako predošlé cykly. Na grafe nižšie vidíme, že z percentuálneho hľadiska sú zisky s odstupom času stále menšie, no trh vždy exponenciálne narástol.
Najbližšie týždne a možno aj mesiace budú pre obchodníkov s kryptomenami kritické. Ak sa totiž Bitcoin skutočne neudrží ako predpovedá analytik, ceny sa výrazne prepadnú. Ale ak by Bitcoin klesol aj na úroveň najbližšej podpory 50 000 až 52 000 dolárov, od maxima by to predstavovalo korekciu približne o 30 %. Takýto spätný pohyb ceny počas bullrunu je úplne bežný a v minulých cykloch sa vyskytoval opakovane.
Ak sa zaujímate o obchodovanie kryptomien v roku 2024, odporúčame pozrieť sa aj na video nižšie: