Je americký prezident bitcoiner? Biden vysvetlil laserové oči na svojej profilovke

  • Joe Biden prekvapil celú komunitu okolo kryptomien, keď na svojom profile použil tzv. laserové oči.
  • Americký prezident však nenarážal na kryptomeny, ale na najväčšiu športovú udalosť roka v USA - Superbowl.
  • Kryptokomunita tak ostala pomerne sklamaná.
Novinky Joe Biden zmenil profil a prekvapil kryptokomunitu
Joe Biden zmenil profil a prekvapil kryptokomunitu. Zdroj: shutterstock.com/Ink Drop/Paris Malone
BitmarketsOkazio mobil

Množstvo ľudí zachytilo zmenu na profile amerického prezidenta, ktorý si zmenil fotografiu a pridal k nej tzv. laserové oči. Tie sa spájajú predovšetkým s tým, že ide o vyjadrenie pozitívneho vzťahu k Bitcoinu a zároveň dôveru, že dosiahne cena tejto kryptomeny 100 000 dolárov.

Joe Biden a zmena na profile prezidenta USA preto mnohých prekvapila. V tomto článku sa venujeme k tomu, či patrí k bitcoinerom a či jeho zmena profilu teda súvisí so vzťahom ku kryptomenám. 

Biden a Bitcoin

Nie, americký prezident nie je fanúšikom kryptomien, nie je bitcoiner. Úprava profilu súvisí skôr s najväčším športovým sviatkom zámorských súťaží, a to Superbowlom. U nás pomerne málo sledované podujatie má v USA postavenie jednoznačne najväčšej udalosti športového roka, ktorý sa spája nie len so športom, ale ide aj o prezentáciu kultúry.

Príspevok prezidenta Bidena bol vytvorený v súvislosti s víťazstvom Kansas City Chiefs nad San Francisco 49ers v Superbowle 2024. Ide teda o nesprávnu interpretáciu kryptomenovej komunity. Zhodou okolností sa to do značnej miery kryje s prekročením dôležitej psychologickej hranice 50 000 dolárov.

Zatiaľ čo mnohí kryptonadšenci to pôvodne považovali za priamy odkaz na Bitcoin alebo jeho podporu, Bidenov nový profilový obrázok s laserovými očami odkazuje na meme Dark Brandon. Ten je upomienkou na konšpiračnú teóriu, že Superbowl bude zmanipulovaný, aby sa zabezpečilo, že tím priateľa Taylor Swift, Travisa Kelceho, by vyhral. Následne ​by popová diva mohla podporiť Bidena za prezidenta. Takáto konšpiračná teória je razená v Spojených štátoch amerických v súčasnosti.

Prezidentov tím sociálnych médií v minulosti prijal meme Dark Brandon ako spôsob, ako prinavrátiť Bidenovmu účinkovaniu v predvolebnom období energiu. Príspevok teda obsahuje vtipnú upomienku Bidena o tom, že skutočne zosnoval víťazstvo tímu. Práve na to odkazujú laserové oči na profilovej fotografii prezidenta.

95%

Bitcoin vyrástol za posledný rok o 150 %.

Začni aj ty zarábať na raste.

Sponzorovaný obsah

Pohľady americkej administratívy na kryptomeny

Kryptomenová komunita bola prekvapená aj z toho dôvodu, že práve Bidenova administratíva nie je úplne priateľská k tejto oblasti. Čiastočne obmedzuje niektoré aktivity súvisiace s kryptomenami. Na druhej strane, práve za tejto administratívy bolo schválené spotové ETF na Bitcoine.

Priateľskejší postoj, ktorý priebežne vyjadruje počas posledných rokov, má republikánska strana. Donald Trump napríklad vydal spolu so svojou manželkou kolekciu NFT. Pohľad Spojených štátov na kryptomeny je do veľkej miery determinovaný dvoma pohľadmi.

Prvý súvisí s tým, že môže ísť o narušenie aktuálneho finančného systému, čo by mohlo spôsobiť značné škody najsilnejšej ekonomiky sveta.

Biden prekvapil kryptokomunitu zmenou fotografie

Biden prekvapil kryptokomunitu zmenou fotografie. Zdroj: shutterstock.com/rangizzz

Na druhej strane ide predsa o obchod a tým, že sa ho nezúčastňuje najväčšia ekonomika sveta, rovnako stráca. Súčasná situácia je teda bojom medzi jedným a druhým pohľadom na to, čo by bolo pre USA výhodnejšie.

Kritický pohľad sa napríklad prejavil veľkým tlakom na najväčšiu kryptoburzu sveta – Binance. To skončilo veľkou pokutou a priznaním viny vedenia burzy.

Mohlo by vás zaujať: Putin sa pridáva k tlaku na americký dolár. Jeho vplyv je však obmedzený

txbtxb
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.