Mesto na východe Slovenska zrejme privíta nového investora. Ten má v tomto kraji s vysokou nezamestnanosťou priniesť až 750 pracovných miest, informuje o tom Denník N.
Vranov nad Topľou má na svojom území zatiaľ len jedného veľkého zamestnávateľa a to celulózku Bukóza. Tá v predchádzajúcich týždňoch musela na nejaký čas odstaviť výrobu, pretože pre zemetrasenie, ktoré sa prehnalo týmto územím, hrozila explózia kotla.
Pôjde o holandskú firmu BDR Thermea. Tá aktuálne vládu žiada o investičné stimuly, ale je veľmi pravdepodobné, že to s ňou bude riešiť už nová vláda. Tá sa skladá zo strán Smer-SSD, Hlas-SD a SNS.
Spoločnosť sa na našom území chystá vyrábať tepelné čerpadlá. Ide o produkt, po ktorom je v posledných mesiacoch extrémny dopyt, hlavne pre stúpajúce ceny energií.
Firma BDR Thermea patrí v tomto segmente medzi veľkých európskych hráčov. Medzi jej značky patrí Baxi, De Dietrich, Remeha, Brötje, Chappée či Baymak. Celkový obrat je 2,5 miliardy eur, pričom zamestnáva viac ako 7 tisíc ľudí. Svoje výrobné linky má okrem Európy aj v Turecku a Číne.
Nový investor zrejme zavíta aj do Medzilaboriec
Ďalším mestom na východe Slovenska, ktoré bude mať nového investora, sú Medzilaborce. Tam má ísť o fabriku na žeriavy pre zaoceánske lode. Stáť má za nimi nemenovaný rodák. Ten má podobný biznis aj v Českej republike.
Prácu chce dať aj ľudom vo svojom rodnom meste. Dokopy má ísť o zhruba 100 pracovných miest. Ako miesto závodu môže využiť bývalý areál sninských strojární Vihorlat.
Zarábaj aj ty na raste kryptomien.
Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.
Aj na Západnom Slovensku pribudnú nové pracovné miesta
Investor SK5 Logimac zamieri do bratislavskej Petržalky, kde vyrastie nové logistické centrum. Konkrétne si má nájsť prácu presne 623 ľudí, pričom investičné náklady sa majú pohybovať na hranici 30 miliónov eur.
Objekt sa bude skladať z veľkoobchodných skladov a distribučných centier. Taktiež bude ponúkať možnosť podnájmu pre služby a drobné montážne činnosti. Na mieste vzniknú dve haly a šesť administratívnych dvojpodlažných budov. Rok ukončenia výstavby je stanovený na 2027.
Rozšíriť by sa mal aj bratislavský Volkswagen
Závod Volkswagen Slovakia sa aktuálne rozprestiera na ploche 28 tisíc metrov štvorcových. V rámci rozširovania sa má táto plocha zväčšiť takmer dvojnásobne. Konkrétne o ďalších 21 tisíc metrov štvorcových.
Dôvodom rozšírenia má byť nová lisovňa, tú aktuálnu obsluhuje približne 100 zamestnancov. Lis vyrába 104 dielov pre modely Audi Q7, Audi Q8, Volkswagen Tuareg, Volkswagen Passat, Škoda Superb, Porsche Cayenne a Porsche Cayenne Coupé.
Závod funguje už od roku 1991, pričom sa tu vyrobilo dokopy viac ako 7 miliónov vozidiel. Zamestnaných je vo firme približne 11 tisíc ľudí z 30 národností.
Prečítajte si aj: Nové pracovné miesta mieria aj do Petržalky. Bude ich vyše 600