5 mobilných aplikácií, vďaka ktorým sa cudzí jazyk naučíte ako v jazykovej škole a zadarmo

  • Naučiť sa cudzí jazyk nemusí byť v dnešnej dobe vôbec nudné ani vyčerpávajúce.
  • Stačí si nájsť správnu mobilnú aplikáciu, s ktorou bude celé štúdium zábavnejšie.
Off topic 5 mobilných aplikácií, vďaka ktorým sa cudzí jazyk naučíte ako v jazykovej škole a zadarmo
5 mobilných aplikácií, vďaka ktorým sa cudzí jazyk naučíte ako v jazykovej škole a zadarmo. Zdroj: Shutterstock.com/scorpeow, pathdoc
Flockers PCBitmarkets

Mondly s desiatkami jazykov

Ľudia, ktorí sa chcú naučiť nový jazyk, ocenia aj aplikáciu Mondly, ktorá je opäť k dispozícii aj v bezplatnej verzii. Mondly ponúka na výber z desiatok jazykov, ktoré sa učíte hravou formou.

V aplikácii sa nachádzajú rôzne obrázky, preklady a sluchové pomôcky, vďaka ktorým je učenie jednoduchšie, no aj zábavnejšie. Bezplatná je však iba určitá časť obsahu, a teda v prípade, že chcete získať prístup k celému obsahu, musíte si zaplatiť za prémiovú úroveň.

Neformálna komunikácia v cudzom jazyku

Ak sa cudzí jazyk učíte kvôli cestovaniu a stačia vám základné frázy, aplikácia Memrise je pre vás tou správnou voľbou. Táto aplikácia ponúka krátke videá, vďaka ktorým sa dozviete, ako skutoční miestni obyvatelia vyjadrujú rôzne frázy v konverzácii.

S aplikáciou Memrise sa aktuálne môžete učiť viac ako 20 jazykov. Bezplatne získate prístup k niekoľkým lekciám denne. V prípade, že by ste lekcií chceli urobiť viac, za aplikáciu je potrebné zaplatiť.

Na záver by sme ešte mali uviesť, že pomocou tejto aplikácie sa nenaučíte iba už spomínané frázy, ale tiež základy gramatiky daného jazyka, aby ste svoje zručnosti mohli rozvíjať. V prípade, že narazíte na frázy, ktoré už poznáte, môžete ich jednoducho preskočiť.

Drops

Príjemnou aplikáciou na štúdium jazyka je aj aplikácia Drops. Hneď v úvode však musíme uviesť, že ak sa rozhodnete pre bezplatnú verziu, na novú lekciu po dokončení predošlej musíte čakať 10 hodín. Ak sa vám čakať nechce, nemáte inú možnosť, len si aplikáciu zaplatiť.

Túto aplikáciu vlastní herná vzdelávacia platforma Kahoot, čo znamená, že štúdium je zábavné. Pomocou Drops sa môžete učiť viac ako 15 jazykov. Je jedno, pre ktorý sa rozhodnete – pri každom z nich vám totiž aplikácia zobrazí každé slovo v gréckej a anglickej abecede, vysloví ho a zobrazí jeho obrázok.

Po dokončení lekcie získate prístup k svojim štatistikám, ktoré vám ukážu, koľko ste mali správnych a nesprávnych odpovedí, no aj koľko slov ste sa naučili.

Štúdium cudzieho jazyka z auta

Mobilná aplikácia Pimsleur ponúka 51 jazykov, z ktorých si môžete vybrať ten, ktorý sa chcete naučiť. Výhodou tejto appky je, že k informáciám získate prístup prostredníctvom podcastov.

Jediné, čo musíte urobiť, je to, že si vyberiete jazyk, ktorý sa chcete naučiť, a začnete počúvať 30-minútovú lekciu. Táto aplikácia ponúka aj režim jazdy, takže svoje jazykové znalosti si môžete zlepšiť počas dlhého dochádzania aj bez toho, aby ste sa pozerali na obrazovku.

Nevýhodou je, že aplikácia je zadarmo iba prvých 7 dní. Potom si za jej používanie musíte zaplatiť. Nejde však o vysoké čiastky a musíme skonštatovať, že táto investícia sa skutočne oplatí.

Aplikácií, vďaka ktorým sa naučíte cudzí jazyk, je mnoho. Odporúčame vám teda vyskúšať si viaceré z nich a vybrať si tú, ktorá vám bude vyhovovať najviac.

SpäťStrana 2/2
Ďalej
txbBest Wallet mobil
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.