top5_profit_coinov

V nedávnom článku sme sa zamerali opäť po dlhšej dobe na mobile mining a predstavili sme si (pre tých, ktorí ju nepoznajú) kryptomenu uPlexa. Či táto kryptomena má alebo nemá potenciál, by sa mohlo riešiť s akýmkoľvek ďalším shitcoinom. Avšak jej mining vychádza zatiaľ profitabilne a nevidíme dôvod to neskúsiť. Dnes ale predstavujeme kryptomeny, ktoré je možné profitabilne ťažiť na bežnom PC.

V roku 2020 je už nad slnko jasné, že SÓLO ťažba je nezmyselná oproti ťažbe na pooloch. Je tam šanca dostať odmenu aj so sólo ťažbou, ale rovnako je aj možné, že nikdy nič nevyťažíte. Preto je ťažba na pooloch väčšou istotou, ale s delením odmeny. Za predpokladu, že sa zmení ťažobný algoritmus, sa veľa vecí mení. Čo to znamená? Čítajte nižšie

Monero (XMR)

Monero prešlo 30.11.2019 úspešne aktualizáciou siete a doterajší používaný algoritmus ťažby Cryptonight bol zmenený na RandomX technológiu. O čo ide? RandomX zabezpečuje náhodné spustenie kódu tak, aby bol rezistentnejší voči ASIC technológiám. Väčšia šanca tým pripadá na majiteľov CPU, ktorý pri troche šťastia môžu vyťažiť oveľa viac ako pri doterajšej ťažbe.

Tím Monera tvrdí, že ASIC minery majú centralizačný účinok, pretože je len pár spoločností, ktoré dané zariadenia vyrábajú. Monero sa tak stalo ešte viac decentralizovanou anonymnou kryptomenou, na čo začali reagovať aj burzy, ktoré Monero začali vypínať z ponuky.

Báli sa, aby sa Monero nestalo ešte viac zaujímavejšie pre hackerov a pranie špinavých peňazí práve prostredníctvom týchto búrz. Preto burzy, ako BitPay alebo OKEx, Monero z ponuky vylistovali. (BitPay Monero vylistuje až k 19.2.2020)

Nerva (XNV)

Nerva je projekt pre tých, ktorí ťažbu risknú a možno sa dočkajú vyťaženia a šťastia. Výhodou v prípade úspechu je odmena len pre seba samého. Je to podobné princípu SÓLO ťažby.

XNV sa snaží zabrániť 51 % útokom tým, že neumožňuje zjednotenie hashratu v pooloch. To znamená, že neexistuje žiadny nástroj na zjednotenie hashratových riešení blokov, pretože každý procesor súťaží proti ostatným na základe svojej vlastnej zásluhy. Profit sa tak veľmi líši.

No môžete to skúsiť. Je to ideálna minca na špekulatívnu ťažbu pre amatérov a nadšencov.

Ravencoin (RVN)

Ravencoin patrí medzi najvýznamnejšie projekty spojeného miningu s platformou tokenizácie. Najväčšou výhodou RVN je vysoká likvidita a zastúpenie na mnohých, aj veľkých burzách vrátane Binance.

Sieť Ravencoin má hashrate 12,57 TH/s a jej ťažba sa stáva ziskovou nad 90 MH/s, čo vyžaduje viaceré CPU. To vie byť ziskové pri nízkych cenách el. energie, no pripojením na pooly je zatiaľ zaručený profit vďaka technológii rozdeľovania odmeny, čo pripadá na 5 000 RVN každú minútu.

Zároveň má sieť Ravencoin a jej miner výhodu, že všetko, čo vyťaží automaticky stakuje – čo nazývajú „stack sats“. To prináša okrem vyťaženia tohto coinu aj ďalšiu odmenu, ktorá je vyplácaná ťažiarom priamo v BTC. Profit je tak väčší.

Haven Protocol (XHV)

Projekt Haven Protocol je jedným z veľmi zaujímavých počinov. Tvorcovia sľubujú absolútnu anonymitu a „švajčiarsky bankový účet vo vašom vrecku“. Je to odvážne tvrdenie.

XHV používa algoritmus CryptoNight, ktorý Monero v novembri opustilo. Ťažba XHV je stávka na budúce zhodnotenie ceny, keďže nemá v ponuke nič lepšie, čo sa týka ťažby. Ľudia tak môžu dať prednosť aj iným altcoinom kvôli lepšiemu profitu.

Webchain (WEB) alebo Mint

Webchain (WEB), rebranding na Mint (MintME) je trochu nejasné aktívum, ktoré ponúka nízke celkové hashovanie a šancu dostať odmenu z týchto extrémne volatilných, ťažko obchodovateľných aktív. S rýchlosťou hash 0,15 MH/s a ​​počtom 148 ťažiarov ponúka Mint malé, stabilné zisky ako ďalšie mince s algoritmom CryptoNight.

Minca je dostupná takmer pre SÓLO ťažbu, ale s možnosťou cez pool samozrejme šanca na odmenu stúpa. Predaj Mint môže byť výzvou, ale toto je jedno z aktív, kde možno ťažbu využiť na hromadenie mincí, ktoré čakajú na lepší čas.

Mint je príkladom aktíva s relatívne nízkym hashrate, kde nastavenie procesorov môže priniesť neočakávané zisky. Mint je na najnižšej úrovni okolo 0,00003 USD, s divokými výkyvmi hore a dole. Profit z ťažby tejto mince sa môže rýchlo zmeniť na červenú. Nastavenie starších strojov a využitie ich nečinnosti však môže priniesť zaujímavé výsledky.

ŤAŽBA CPU STÁLE RELEVANTNÁ V ROKU 2020

Ťažba cez CPU zatiaľ nie je zastaraná, je však pravdepodobné, že 99 % všetkých projektov nepovedie k pozitívnym ziskom. Potenciálny zdroj príjmov by mohol pochádzať z úplne nových mincí v ich počiatočných fázach, kým budú na sieť nasmerované výkonnejšie stroje.

Tak čo? Skúsite niektorú z ťažieb? Alebo ste ten typ, ktorý bez poriadnych ťažobných rigov ťažbu kryptomien ani ťažbou nenazýva? 🙂

Zaujímavý článok je aj tu:

[Správy] V budúcom desaťročí sa stanú anonymné kryptomeny mainstreamom – Cez Bitcoin sieť SegWit bolo vykonaných 66 % zo všetkých Bitcoin transakcií