Ethereum je veľmi obľúbená, ale posledné roky aj dosť kontroverzná kryptomena. Asi nikto nebude pochybovať o tom, že práve Ethereum si určite zaslúži byť druhou najznámejšou kryptomenou. Zle zvládnutý plán aktualizácií a vysoké poplatky sú na druhej strane hlavné problémy, ktoré Ethereum držia naďalej v obrovskom odstupe od Bitcoinu.
Vývojári Etherea však výrazne za posledné roky zmenili štruktúru druhej najväčšej kryptomeny. V tomto článku si povieme o troch hlavných dôvodoch, vďaka ktorým sa cena Etherea môže vo veľmi krátkej dobe dostať znovu na historické maximum.
Kryptomenový trh znovu ožíva
Cena Etherea sa z dlhodobého hľadiska nachádza v rastúcej trajektórii. Od konca roka 2020 až ku dnešnému dňu sme mohli sledovať približne 200-percentné zhodnotenie. Minulý rok na jednej strane nebol jeden z najlepších z pohľadu cenového zhodnotenia. Na strane druhej sa cena celú dobu držala nad veľmi silným supportom, ktorý je na hladine 2 000 USD. V prípade začiatku budúceho bear marketu sa môžeme opierať práve o tento level.
Ethereum od posledného dna urobilo zatiaľ 40-percentné zhodnotenie a rastie približne rovnakým tempom ako Bitcoin. Dá sa preto očakávať, že čoskoro obidve najznámejšie kryptomeny budú testovať historické maximum. V prípade mince Ethereum je to 5 000 USD.
Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.
Ethereum čakajú nové aktualizácie
Ethereum má veľké problémy s načasovaním noviniek a zmien. V minulosti sa aktualizácia ETH 2.0 roky odkladala. Dokonca v súčasnosti po viac ako jednom roku je táto aktualizácia pre väčšinu používateľov nepoužiteľná, keďže prechod na novú sieť si môže dovoliť iba ten, kto má viac ako 32 mincí. Preto sa plánuje v roku 2022 update Merge, ktorý spojí obidve siete a teda vznikne „nové aktualizované Ethereum”. Prejde sa zároveň aj na algoritmus proof-of-stake a ťažba už ďalej nebude možná.
Na webe ethereum.org pravidelne pridávajú vývojári nové informácie o aktualizáciách. Viac o vyššie spomínanom spojení sa môžeš dočítať v tomto článku.
O tom, čo je to ETH 2.0 a aké zmeny nás čakajú, sme písali v minulom článku: Ethereum 2.0 PoS, staking, sharding, plasma – Všetko čo potrebujete vedieť
Do kryptomeny Ethereum investujú veľké fondy
Po Bitcoine je Ethereum druhá najviac vyhľadávaná kryptomena veľkých hráčov a fondov. Iba Grayscale celkovo vlastní takmer 9 miliárd dolárov v tejto minci. S marketcapom väčším ako 90 % akcií na svete patrí ETH posledný roky k najviac vyhľadávaným aktívam investorov. Láka ich hlavne originálna technológia a celkovo svet kryptomien.
ANNOUNCEMENT: Since our product family continues to grow, we've created a new resource for information about our funds, updated daily so there’s no need to wait for our daily snapshot. We’ll still tweet a reminder every week: https://t.co/ivV82Q4bBo pic.twitter.com/Gg6ePrhx47
— Grayscale (@Grayscale) February 14, 2022
Veľké fondy sú najväčší hráči na trhu, ktorí určujú cenový vývoj. Pokiaľ do trhu bude pokračovať príliv veľkého kapitálu, tak určite môžeme vidieť ETH aj na vyššej cene ako len 5 000 dolárov. Likvidita na druhej najznámejšej kryptomene je každým rokom väčšia a teda na rovnaký pohyb treba stále viac a viac kapitálu. V porovnaní s rokom 2016 už kryptomeny nie sú v réžii malých hráčov a retail investorov.
Prečítaj si aj: Tento perspektívny altcoin môže zažiť BOOM v roku 2022!