Arthur Hayes: Ethereum prekoná Bitcoin, je to len otázka času!
Arthur Hayes: Ethereum prekoná Bitcoin, je to len otázka času! Zdroj: bloomberg.com

Zakladateľ burzy BitMEX Arthur Hayes vo svojom blogu upozorňuje na kľúčový support, ktorý by mal znepokojovať najmä tých obchodníkov a investorov, ktorí majú na Bitcoine otvorené dlhé pozície. Hayes taktiež verí, že Ethereum v budúcnosti prekoná Bitcoin.

Hayes uvádza, že „bitcoinoví býci“ by sa mali obávať cenovej úrovne 17 500 dolára, čo je podľa neho oblasť, ktorá označuje súčasné minimum medvedieho trhu pre BTC.

BTC podľa Hayesa závisí od dolára

Výkonnosť Bitcoinu bude podľa milionára závisieť od indexu likvidity amerického dolára, čo je ukazovateľ, ktorý sleduje množstvo amerických dolárov v systéme prostredníctvom veľkosti bilancie FED-u a zostatku na účte amerického ministerstva financií v centrálnej banke.

„Keď sa pozrieme na výkyvy indexu likvidity USD a jeho impulz, úroveň Bitcoinu, ktorej by sa mali býčí obchodníci obávať, je 17 500 USD. Najpravdepodobnejším postupom je opätovné otestovanie tohto minima. To, či si túto hranicu udrží alebo nie, závisí výlučne od trajektórie impulzu indexu likvidity USD,“ tvrdí Hayes.

V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchoduje za 18 908 dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Analytik Coin Bureau: Aktualizácia The Merge dlhodobo pozitívne ovplyvní Ethereum v týchto oblastiach

Graf podľa Hayesa zodpovedá predikcii trhových analytikov.
Graf podľa Hayesa zodpovedá predikcii trhových analytikov. Zdroj: entrepreneurshandbook.co

Podľa investora Ethereum prekoná Bitcoin

Zakladateľ kryptomenovej burzy BitMEX tvrdí, že záväzok FED-u znížiť svoju bilanciu a sklon amerického ministerstva financií emitovať viac dlhu na financovanie vlády odoberajú systému likviditu, čo podľa neho neveští nič dobré pre „otca kryptomien.“

Čo sa týka druhej najväčšej kryptomeny Etherea (ETH), Hayes si myslí, že podľa všetkého jedného dňa prekoná Bitcoin. Ethereum pravdepodobne nedosiahne cenu 10 000 dolárov, ako predpovedal začiatkom tohto roka, a to pre pokračujúce sprísňovanie menovej politiky v USA.

„Som naďalej presvedčený, že štrukturálne zníženie ponuky ETH povedie k prekonaniu Bitcoinu. Ak však FED bude pokračovať vo svojich plánoch na zníženie likvidity USD, neverím, že ETH do konca roka prekoná 10 000 USD,“ napísal Hayes.

Svoj blog uzatvára nasledujúcou úvahou:

Nie je smutné, že sa z kryptomien stalo len výkonné meradlo likvidity USD? Nie je smutné, že sa kryptomeny pohybujú v súlade s indexom Nasdaq 100, ktorý je zložený z amerických technologických spoločností s veľkou kapitalizáciou? Osobne som si myslel, že kryptomeny sa stanú peniazmi ľudí. Koncepcia kryptomien podľa mňa zlyhala.“

Ethereum sa v čase písania tohto článku obchoduje na úrovni 1316 dolárov.

Prečítaj si tiež: Bol prechod Etherea na Proof of stake osudovou chybou pre kryptomenu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance