Bitcoin môže v novembri rásť
Bitcoin môže v novembri rásť. Zdroj: Shutterstock.com/Net Vector

Trh s kryptomenami stále čaká na moment, keď príde koniec dlhodobej korekcie. Analytici sa domnievajú, že tento stav nastane už v novembri. Dokáže Bitcoin odštartovať nový rastúci cyklus?

Bitcoin a zlomový november

V posledných dňoch dosahovali kryptomeny pozitívnejšie výsledky, ale stále to nie je to, čo sa očakáva. Odborníci veria, že sa situácia radikálne zmení už počas nasledujúceho mesiaca.

Populárny analytik, ktorý vystupuje pod prezývkou „Moustache“, očakáva nástup dominancie nakupujúcich investorov.

Veľmi skoro budeme svedkami veľkej zelenej sviečky. Verím tomu aj z toho dôvodu, že sa cena Bitcoinu za posledné tri roky vyšplhala v priemere o viac ako 450 %,“ uviedol Moustache.

NVT indikátor
NVT indikátor. Zdroj: Moustache

Analytici prikladajú váhu aj veľmi presnému indikátoru s názvom „NVT“, ktorý bol založený dvoma expertmi na kryptomeny. Chris Burniske a Willy Woo vytvorili tento indikátor, a jeho cieľom je popísať pomer medzi trhovou kapitalizáciou a celkovým objemom prevodov. Existuje aj modifikovaná verzia tohto ukazovateľa s názvom NVTS, ktorá popisuje pomer 90-dňového kĺzavého priemeru voči dennému objemu prevodov.

Prečítaj si tiež: Sledujte tieto udalosti, budú mať tento týždeň vplyv na trhy

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Analytik Moustache zverejnil ďalšiu analýzu s využitím tzv. Wyckoffovej metódy, ktorá taktiež naznačuje pohyb Bitcoinu k cenovej hranici 30 000 dolárov.

Wyckoffova metóda
Wyckoffova metóda. Zdroj: Moustache

K týmto analýzam sa pridáva aj obchodník so pseudonymom PlanB. Ten tiež očakáva prudký pohyb smerom nahor, ktorý nastane už počas najbližších dní. Pozornosť by sme mali venovať aj celkovej ponuke bitcoinov, ktoré sa nachádzajú v obehu.

V súčasnosti je v obehu viac ako 100-tisíc tokenov BTC. Hoci zatiaľ nedochádza k takému silnému pohybu ako na začiatku býčieho trhu, ak investori rozdelia svoje nákupy podľa jednotlivých situácií, existuje vysoká pravdepodobnosť, že nakoniec sa dostavia dobré výsledky,“ uviedol Dan Lim, analytik spoločnosti CryptoQuant.

Aký je váš názor na predikcie týchto analytikov? Podeľte sa oň v komentároch nižšie.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance