Prestal Bitcoin konečne korelovať s akciami?
Prestal Bitcoin konečne korelovať s akciami? Zdroj: shutterstock.com/BangkokClickStudio

Mnohí kryptomenoví investori by boli radi, ak by Bitcoin nemal vysokú koreláciu s tradičnými aktívami, ako sú akcie či dlhopisy. Koniec koncov, jedným zo základných princípov najväčšej kryptomeny na svete je práve to, že obchádza tradičné financie. Avšak nie vždy je to tak.

Začína sa Bitcoin vzďaľovať od akcií?

Bitcoin sa v poslednom čase oddelil od akciových indexov. Analytici však tvrdia, že to zatiaľ neznamená, že by došlo ku skutočnému oddeleniu. V porovnaní s minulým týždňom Bitcoin vzrástol o 7 %, zatiaľ čo Nasdaq 100 a S&P 500 o 1 %. Podľa údajov spoločnosti IntoTheBlock, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu, bola situácia odlišná aj pred troma mesiacmi, keď Bitcoin získal 1 %, zatiaľ čo Nasdaq 100 stratil 4 % a S&P 500 stratil 5 %.

Platforma však ukazuje, že Bitcoin momentálne pomerne úzko koreluje s Nasdaq 100 a S&P 500 – s oboma na úrovni 0,7. Začiatkom septembra bola korelácia medzi Bitcoinom a oboma akciovými indexmi vyššia, a to 0,9.

Korelácia s akciami v posledných týždňoch skutočne klesla, ale stále zostáva pomerne vysoká,“ povedal riaditeľ spoločnosti IntoTheBlock.

Aj keď sa korelácia za posledný mesiac oslabila, riaditeľ spoločnosti IntoTheBlock uviedol, že „existuje dôvod domnievať sa, že by mohla opäť vzrásť, keďže riziká poklesu likvidity v dôsledku zvyšovania úrokových sadzieb a kvantitatívneho uvoľňovania naďalej vytvárajú tlak na rizikové aktíva vrátane kryptomien.“

Mohlo by ťa zaujímať: Binance nadaľej expanduje! Najväčšia kryptomenová burza sa spustí na Novom Zélande

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Tyler a Cameron Winklevoss.
Tyler a Cameron Winklevoss. Zdroj: shutterstock.com/RenaSchild

Cameron Winklevoss si taktiež všimol tento trend

Fanúšikovia Bitcoinu, ako napríklad spoluzakladateľ kryptomenovej burzy Gemini Cameron Winklevoss, si taktiež začali všímať, že BTC sa začal pomaly odďalovať od akcii a dlhopisov.

Bitcoin bol v posledných týždňoch pozoruhodne odolný napriek tomu, že akciový trh stratil bilióny na hodnote. Netuším, či je to dno, ale v každom prípade došlo k zaujímavému oddeleniu. Začínajú ľudia prehodnocovať tézu o poistke proti katastrofám na finančných trhoch?

Podobne sa vyjadril aj Nate Maddrey, ktorý vedie výskum v spoločnosti Coin Metrics.

Z historického hľadiska BTC nebol vysoko korelovaný s akciovým trhom, takže je vždy možné, že sa príliv a odliv začína obracať späť k nižšej korelácii. V tejto chvíli však údaje neukazujú na výrazné odpútanie.“

Prečítaj si tiež: O XRP sa zaujíma čoraz viac investorov. Aké majú dôvody?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance