Bitcoin a jeho slabá výkonnosť.
Bitcoin a jeho slabá výkonnosť. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

Joshua Lim, vedúci oddelenia derivátov v Genesis Trading, nedávno poskytol prehľad o nedostatočnej výkonnosti Bitcoinu voči altcoinom. Poďme sa preto pozrieť na niekoľko ukazovateľov, ktoré potvrdzujú, že Bitcoin začal ťahať za druhý koniec.

Bitcoin nestačí na Ethereum

Posledný rastúci trend Bitcoinu predstavoval zhodnotenie 41 % za 2 mesiace. Nasledovala korekcia na aktuálnych 19 %. Za rovnaké obdobie Ethereum narástlo o takmer 130 %, pričom súčasná korekcia je 20 %. Ako vidíme, obe kryptomeny síce dosahujú rovnakú korekciu, no Ethereum sa zhodnotilo trojnásobne.

Altcoiny však voči Bitcoinu klesajú zvyčajne viac počas klesajúceho trendu. Výkonnosť Etherea ovplyvňuje aj aktualizácia The Merge, po ktorej však môže dôjsť k poklesu ceny, keďže investori budú vyberať zisky.

Dominancia klesá

Za posledných 80 dní spadla dominancia Bitcoinu o vyše 17 %. Aktuálne dosahuje 40 % a stále padá. Čoskoro by však malo dôjsť k obratu na zóne 40 až 39 %. Ak sa tak skutočne stane, neznamená to, že cena BTC bude rásť. Môže to znamenať aj fakt, že Bitcoin bude padať pomalšie ako altcoiny. Zatiaľ je však trend opačný.

Bitcoin dominancia
Bitcoin dominancia. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Benjamin Cowen varuje: Ethereum smeruje na hladinu 500 dolárov

Inštitucionálna adopcia

Podľa Lima je tretím dôvodom inštitucionálna adopcia. Bitcoin je omnoho dostupnejší ako ostatné kryptomeny, či už vo forme CME Futures, alebo produktov kótovaných na burzách. Výsledkom je, že počas korekcie môžu účastníci trhu viacerými spôsobmi shortovať Bitcoin alebo ho predať. Lim navyše poznamenal, že fondy uprednostňujú Ethereum ako vstupnú bránu do kryptomien.

Zdá sa, že na prvenstvo Bitcoinu si Ethereum začína nárokovať, no stále jeho kapitalizácia nie je dostatočná na prekonanie hlavnej kryptomeny. V minulosti však pri počiatkoch rastúceho trendu mnohí prelievali kapitál práve do Bitcoinu. Či sa tak stane aj v budúcom bullrune je otázne.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako zarobiť na aktualizácii Etherea The Merge?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance