Bitcoin predpoveď 2022.
Bitcoin predpoveď 2022. Zdroj: Shutterstock.com/salarko

Bitcoin posledné dva týždne mierne rástol, no napriek tomu nevytvoril silný reverzný trend. Cena stále osciluje okolo 20 000 dolárov a lokálne maximá sú stále nižšie. Práve toto obdobie nízkej volatility hlavnej kryptomeny ponúka priestor na rast alcoinov, ktoré si pomaly, ale isto sťahujú dominanciu na svoju stranu.

Známy dúhový cenový graf Bitcoinu od Blockchaincenter patrí medzi často používané nástroje na meranie výkonnosti najväčšej kryptomeny. Môže nám pomôcť predpovedať, v akej fáze sa Bitcoin nachádza z dlhodobého hľadiska. Niektorí ho označujú aj za graf, ktorý hovorí o súčasnom sentimente na trhu.

Podľa tejto analýzy graf naznačuje, že Bitcoin s vysokou pravdepodobnosťou opäť získa kľúčovú reverznú zónu na hladine 25 000 dolárov. Práve táto zóna presne v polovici augusta predstavovala rezistenciu pre spotovú cenu a vytvorilo sa tu lokálne maximum. Potenciálne prerazenie by mohlo znamenať reverziu strednodobého trendu.

Bitcoin: dúhový graf
Bitcoin: dúhový graf. Zdroj: blockchaincenter.net

Okrem toho dúhový graf naznačuje, že Bitcoin už mohol dosiahnuť dno. Na grafe vyššie vidieť, že vždy, keď sa cena obchodovala v tmavomodrej zóne, znamenalo to pre cenu absolútne dno. Model Stock to flow je ale jasným príkladom toho, že sa nemôžeme spoliehať iba na predpoveď jedného modelu a Bitcoin môže v budúcnosti svoje cykly narušiť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin stále nemusel dosiahnuť dno

Ak by sa cene naozaj podarilo prekonať psychologickú hranicu 25 000 dolárov, znamenalo by to, že po dlhej dobe bolo sformované vyššie lokálne maximum, čo je kľúčové pre potvrdenie rastúceho trendu. Používanie dúhového grafu ale vyžaduje opatrnosť, keďže pásma sa časom upravujú tak, aby lepšie zodpovedali minulým trendom, pričom vyjadrujú percentuálne zmeny ceny a nie absolútne.

Na druhej strane stojí kryptomenová komunita, ktorá je skôr negatívne naladená. Podľa prieskumu Coinmarketcap Bitcoin do konca roka dosiahne priemernú cenu 21 237 dolárov. Prognóza je založená na hlasoch 12 953 členov komunity. Na záver by sme mohli zhodnotiť, že aj keď dúhový model poukazuje na dno Bitcoinu, stále existuje riziko, že ho nedosiahol.

Prečítaj si tiež: Obrovský míľnik pre kryptomeny! Banka JPMorgan búra svojím najnovším počinom predsudky

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance