Trh s kryptomenami ponúka aj v čase korekcie zaujímavé projekty
Trh s kryptomenami ponúka aj v čase korekcie zaujímavé projekty. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Trh s kryptomenami vstupuje do posledného štvrťroku 2022. Z historického hľadiska patria tieto mesiace medzi najúspešnejšie. Ak sa dokáže trh stabilizovať, niektoré projekty môžu naplniť svoj cenový potenciál. O ktoré konkrétne projekty ide?

Dokáže sa trh s kryptomenami stabilizovať?

Bitcoin sa aktuálne stále obchoduje na dôležitej hranici 20 000 dolárov a zatiaľ nič nenasvedčuje lepším výsledkom. V komunite sa čoraz viac ozývajú hlasy, ktoré hovoria o konci kryptomien, ako ich doposiaľ poznáme. Ak sa však mýlia, sme svedkami štandardnej korekcie, ktorá sa skôr či neskôr skončí.

Na aktuálnu situáciu môžu mať investori odlišné názory, isté však je, že sa na trhu nachádzajú projekty, ktoré môžu prekvapiť. V ďalšej časti článku si predstavíme TOP 3 projekty, ktoré môžu v krátkom období naplniť svoj potenciál.

Cosmos

Projekt Cosmos predstavuje blockchainovú sieť, ktorá poskytuje vývojárom priestor pre vytváranie verejných blockchainov, ktoré sú založené na konsenzuálnej vrstve Proof-of-stake. Častokrát je označovaný za tichého a nenápadného vyzývateľa Etherea. Používatelia majú v tomto blockchaine možnosť vytvárať škálovateľné a nezávislé blockchainy.

Jedna z najväčších búrz s terminovanými kontraktami založená na ETH dYdX v júni 2022 oznámila, že chce vybudovať blockchain, ktorý bude založený na Cosmose. Od tohto momentu sa začalo špekulovať o presune veľkého množstva decentralizovaných aplikácii z Etherea práve na Cosmos. V čase písania tohto článku sa natívny token ATOM obchodoval na úrovni 12,085 dolára.

Prečítaj si tiež: Americká politička varuje: „V našej krajine sú silní jednotlivci, ktorí chcú zničiť Bitcoin. Budeme sa brániť!“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Algorand

Ide o blockchainový projekt prvej vrstvy, ktorý chce konkurovať Ethereu hlavne na základe dôkladnejšej decentralizácia, škálovateľnosti a bezpečnosti. Tento projekt ako jeden z mála využíva technológiu Pure Proof-of-stake, čiže v podstate konsenzuálny mechanizmus bez nutnosti ďalšieho overovacieho procesu. Týmto spôsobom dokáže konkurovať platobným a bankovým sieťam pri spracovaní transakcií. Sieť dokáže bloky finalizovať v priebehu pár sekúnd.

Algorand chce byť najekologickejší blockchain
Algorand chce byť najekologickejší blockchain. Zdroj: Algorand twitter

Tento blockchain dokáže spracovať až 1 200 transakcií za sekundu. Predstavitelia projektu majú dlhodobý cieľ stať sa najekologickejším blockchainom na trhu. V čase písania tohto článku sa natívny token ALGO obchodoval na úrovni 0,345 dolára.

Socios

Tento projekt založil v roku 2018 Alexandre Dreyfus. Ak ste športovým fanúšikom, ktorý sa chce priamo podieľať na fungovaní svojho obľúbeného športového klubu, ste na správnom mieste. Projekt Socios má obdivuhodný plán. Chce totiž transformovať 3,24 miliardy hráčov po celom svete z pasívnych pozorovateľov na spolupracujúcich ľudí, ktorí budú mať rozhodovacie právomoci.

Sieť využíva natívny token Chiliz, ktorý je využívaný aj na posilnenie športových projektov, ktoré sa zapoja do siete. V čase písania tohto článku sa jeho cena pohybovala na úrovni 0,211 dolára.

Čítaj ďalej: Jerome Powell plánuje prísnu reguláciu sektoru DeFi

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance