[TIP] Úver v kryptomenách? BTCpop má funkčný systém – Časť 1

0

Poznáte BTCpop.co stránku? Nie? Tak to rýchlo napravte. Ide vcelku o komplexnú stránku s kryptomenami, kde sú napr. faucety na tzv. shitcoiny, nejaká ich vlastná malá burza a ďalšia hromada vecí a činností. No najzaujímavejšou je možnosťou pre používateľov stránky si aj „požičať“ nejaký obnos krypta. Na toto ste určite všetci čakali, však? A viete, že už to funguje viac ako dva roky? A dokonca viete byť aj na opačnej strane a byť od toho, komu sa požičalo, vyplácaný ?

Aký je teda postup?

Ako prvé musíme zdôrazniť to, že registrovať sa na stránke a požiadať o pôžičku/úver (na stránke pod názvom Loan = úver) proste nestačí. To by urobil úplne každý. Postup je o čosi zložitejší a vyžaduje veľmi veľa času. Slovo veľmi v tomto prípade zvýrazňujeme a preto bude vhodné, keď sa stránke povenujete skôr ako budete úver potrebovať.

Prečo mám myslieť, že v budúcnosti by sa mi mohol zísť úver?

Lebo s tým treba počítať dopredu. O pôžičku alebo úver môžu požiadať totiž len tí, ktorí sa na stránke nachádzajú už nejaký ten čas. Tí, ktorí pravidelne prispievajú aj do fóra, pravidelne sa prihlasujú, nakupujú, predávajú, claimujú faucety, proste vykazujú činnosť. Preto, ak ste sa rozhodli pre pôžičku a chcete ju okamžite, sklameme vás. Takto to nepôjde. Ani v banke vám nedajú pôžičku len čo dobehnete. Musia si vás overiť.

Tým, že sa registrujete na btcpop.co a budete pravidelným návštevníkom a poctivým používateľom, získavate určité body dôvery/karmu alebo XP. Nazvite to ako chcete. ? Ostatní používatelia vás musia proste poznať, pretože pôžičku/úver vám nedáva priamo BTCpop, ale používatelia samotní. Takže môžete stáť na dvoch stranách čo sa týka riešenia úverov. V tejto prvej časti z mini série článkov rozoberieme prvú možnosť a tou je, ak ste vy žiadateľ o úver.

Aké sú podmienky a postup?

Ak ste teda na BTCpop už nejakú dobu a myslíte, že ste na tom OK s dôverou od používateľov, tak požiadajte o Loan (úver). Ten môže byť Personal alebo Business. Personal úverov je najviac a patria tam úvery pre osobnú spotrebu, napr. pokazilo sa vám auto a potrebujete nejaké peniaze na nové. Výšky týchto úverov by nemali byť vysoké. Obvykle to býva okolo 0,02 BTC – 0,5 BTC.

Výška úveru, úroková sadzba t.j. odmena pre tých, ktorí vám požičali a účel, na ktorý úver chcete vám ovplyvní šancu na úspech. Business Loan je v prípade vašej investície do iného projektu, kúpy mining farmy a pod… V oboch prípadoch musíte detailne napísať, na čo peniaze použijete.

Žiadosť o úver musí obsahovať:

  • predmet použitia
  • výška žiadaného úveru
  • počet % úrokovej sadzby, ktorú budete platiť používateľom z ich príspevku (štandardne od 0,5 % – 5 %)
  • počet splátok
  • počet dní, koľko bude vaša žiadosť podaná

Následne sa žiadosť o úver zaradí a čakáte. Pokiaľ je to zmysluplné pre ostatných, tak vám začnú prispievať. Úver sa vám uvoľní až vyzbierate celú čiastku, čiže 100 %. Pokiaľ by sa tak v danom termíne nestalo a vyzbierali by ste napríklad len 89 %, všetky príspevky sa vrátia naspäť používateľom a úver nedostanete.

V ďalšom dieli sa dozviete, ako postupovať v prípade, že chcete prispieť vy na úver niekomu na BTCpop.

Čo ďalej čítať?

[RECENZIA] Poznáte projekt KELTA? Prečítajte si pár zaujímavostí

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre