Tim Draper: Do polovice roka 2023 Bitcoin dosiahne cenu 250 tisíc dolárov!
Tim Draper: Do polovice roka 2023 Bitcoin dosiahne cenu 250 tisíc dolárov! Zdroj: shutterstock.com/InkDrop

Tim Draper, miliardár a americký rizikový kapitalista, je presvedčený o svojej predpovedi ceny Bitcoinu. Podľa neho sa „otec kryptomien“ dostane na úroveň 250 tisíc dolárov už ďalší rok!

Tim Draper predpovedá Bitcoin za štvrť milióna

Známy investor vystúpil tento rok na podujatí Web Summit 2022. Vo svojej prednáške vysvetlil, že je veľkým fanúšikom medvedích trhov. Miliardár počas svojej diskusie podrobne opísal, že krypto-zima je jeho „obľúbeným obdobím investovania do rizikového kapitálu.“

Pred niekoľkými rokmi sa Drapera opýtali, aká bude podľa neho budúca cena BTC, keď správne predpovedal, že toto krypto-aktívum prekročí hranicu 10-tisíc dolárov. V apríli 2018 investor vyhlásil, že podľa neho by BTC mohol do roku 2022 dosiahnuť hodnotu 250 000 USD.

Na Twitteri Draper vtedy napísal:

Vyzerá to, že Bitcoin dosiahne do roku 2022 250 000 dolárov.“ Draperova predikcia bola však nesprávna, čo bude ako investor musieť už čoskoro priznať. Je totiž v podstate nemožné, aby sa BTC do konca 2022 vyšplhal na 250-tisíc.

Čítaj tiež: Kryptomenový gigant má problémy, pozor, ak držíte jeho token!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Tim Draper na bitcoinovej konferencii.
Tim Draper na bitcoinovej konferencii. Zdroj: shutterstock.com/Kevi McGovern

Podľa investora môže byť rok 2023 zlomový

V júni 2022 Draper oznámil, že „do konca tohto roka alebo začiatkom budúceho roka“ BTC dosiahne jeho prognózu. BTC je v podstate ochrana „pred zlým hospodárením zo strany štátu.“ Zatiaľ čo predpoveď 250-tisíc dolárov platí u Drapera aj dnes, k svojej prognóze pridal šesťmesačné predĺženie.

V súčasnosti je v platnosti nová predikcia, ktorou sa mení a dopĺňa predikcia ceny  Bitcoinu. Do polovice roka 2023 očakávam, že Bitcoin dosiahne 250 000 dolárov.“

Miliardár na záver dodal, že v súčasnosti nie je jednoduché používať kryptomeny na každodenné veci ako jedlo, oblečenie, či ostatné služby. Keď však jedného dňa budú môcť obchodníci využívať kryptomeny na dennej báze, Draper pevne verí, že už nebude dôvod držať výhradne fiat meny.

Súhlasíte s názorom Tima Drapera?

Čítaj ďalej: Bitcoin môže narásť až o 500 %! Stačí, ak si udrží menšiu volatilitu ako má S&P 500 a NASDAQ

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance