Terra (LUNA) v septembri vzrástla o 350 %! – Čo spôsobilo jej rast?
Terra (LUNA) v septembri vzrástla o 350 %! – Čo spôsobilo jej rast? Zdroj: shutterstock.com/VladimirKazakov

350-percentný nárast „novejkryptomeny LUNA sa odohral uprostred niekoľkých nových zmien v ekosystéme tohto projektu. Mnohí investori však tvrdia, že ide iba o ďalší umelo vytvorený „hype“ a upozorňujú na technické ukazovatele, ktoré naznačujú, že sa blíži korekcia.

Sme svedkami návratu Terry?

Terra sa stala jedným z najkontroverznejších kryptomenových projektov. Stalo sa tak po májovom krachu natívneho tokenu LUNA (dnes LUNC) a stablecoinu TerraUSD (UST), čo vyvolalo množstvo negatívnych reakcií, najmä voči zakladateľovi Do Kwonovi. Nárast za posledné dva týždne je však pre niektorých investorov ťažké ignorovať.

Po tom, čo sa v máji pôvodná LUNA prepadla na nulu, sa nový token LUNA v súčasnosti predáva za viac ako 4,30 USD (dosiahol lokálne maximum na úrovni 7,50 USD). To predstavuje nárast ceny o 17 000 % za menej ako štyri mesiace.

Okrem toho je výkonnosť tokenu LUNA od začiatku presvedčivá, keďže po dlhom období konsolidácie vzrástla od začiatku mesiaca o viac ako 300 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Fed chce, aby ste prišli o peniaze v akciách a kryptomenách

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Graf LUNA/USDT.
Graf LUNA/USDT. Zdroj: tradingview.com

Aká je momentálne situácia s kryptomenou LUNA?

Aktívum sa momentálne obchoduje aj s označením LUNA2 na viacerých burzách. Spoločnosť Terraform Labs, ktorá stojí za projektom Terra, rozdelila starý reťazec na Terra Classic (LUNC) a Terra LUNA 2.0 (LUNA/LUNA2).

Kryptomena začala „pumpovať“ najmä 9. septembra, v deň, keď sa v ekosystéme Terra udialo niekoľko udalostí.

Terra Classic (LUNC) v tento deň prijala návrhy a pridala 1,2 % daň na všetky svoje transakcie v sieti. To znamená, že tieto návrhy natrvalo odstránia 1,2 % z ponuky LUNC z každej on-chainovej transakcie.

Neskôr samozvaný informátor spoločnosti Terra FatMan nahlásil kryptomenovej burze Binance transakciu v hodnote 435 000 tokenov LUNA2, pričom tvrdí, že odosielateľom je spoločnosť Terraform Labs.

K „pumpovaniu“ ceny 9. septembra došlo taktiež po tom, čo spoločnosť Terra prijala návrh na uskutočnenie druhého airdropu vo výške viac ako 19 miliónov tokenov LUNA do 4. októbra.

V súčasnosti sa kryptomena obchoduje za 4,30 dolára. Podľa platformy coinmarketcap.com sa LUNA momentálne nachádza na 73. mieste v rebríčku a jej trhová kapitalizácia je na úrovni 552 miliónov dolárov.

Čítaj ďalej: Trh s kryptomenami opäť čelí extrémnemu strachu, aké sú dôvody?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance