Konkurencia pre centralizované kryptoburzy.
Konkurencia pre centralizované kryptoburzy. Zdroj: shutterstock.com/Gorodenkoff

Konkurencia pre centralizované kryptoburzy – Lyžice namiesto vidličiek? – Venezuela ponúka Indii 30% zľavu na ropu, k si kúpi Petro – MasterCard tiež patentoval technológiu založenú na blockchaine – UNICEF má program dobrovoľného poskytnutia počítačovej kapacity pre ťažbu kryptomien – Japonské úrady by mohli miestnym burzám zakázať obchodovať anonymné kryptomeny – Japonský obor SBI Group otvorí vlastnú kryptoburzu – Malta už je na prvom mieste v objeme kryptotransakcií – Podľa prieskumu honkgongských úradov sa kryptomeny nepodieľajú na financovaní terorizmu alebo praní peňazí – EK chce použ blockchain k boju proti šíreniu falošných správ – Saudskoarabská vláda usporiadala blockchain bootcamp

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Správa dňa

Nový decentralizovaný trh s kryptomenami spracoval deň po uvedení do prevádzky transakcie v hodnote viac než 1 milión USD. Spoločnosť AirSwap, spoluvlastnená Michaelom Ovedom, ktorá zahájila prevádzku v stredu, je v ostrom kontraste so zavedenými burzami na Wall Street: s trhmi na jednom mieste, kde sa zhromažďujú kupujúci a predávajúci. Namiesto toho inteligentneé zmluvy na blockchaine Etherea umožňujúívateľom AirSwap nájsť protistranu kdekoľvek na svete a obchodovať tak peer-to-peer, prom identita oboch strán zostane anonymnáBloomberg.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

OMG a Cosmos sa rozhodli pre inú variantu forkov – pre tzv. spoon. V podstate ide o to, že tzv. hard spoon vezme zostatky daného tokenu z pôvodného blockchainu a duplikuje ho na iný blockchain. V tomto prípade budú zostatky tokenu OMG replikované na blockchain Tendermint, ktorý sa pripojí ku Cosmosu. Burza Bithumb tiež zalistuje OMG token. Správy viedli k nárastu ceny OMG tokenu. Technewsleader.com (v EN)

Venezuela poskytne Indii 30% zľavu na ropu, ale iba v prípade, že India použije štátnu kryptomenu Petro, aspoň podľa článku zverejneného 29. apríla. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakcie: Petro údajne vybralo 735 mil. USD behom jedného dňa

Biznis

Spoločnosť MasterCard podala patent na systém, ktorý urýchli aktiváciu nových uzlov v blockchaine, podľa prihlášky, publikovanej Úradom pre patenty a ochranné známky USA. Patent navrhuje technické riešenie pre rýchlejšiu navigáciuCointelegraph.com (v EN)

UNICEF Austrálie zahájil program ťažby kryptomien pre získanie finančných prostriedkov na svoje humanitárne aktivity. Organizácia využíva dobrovoľne poskytnutú výpočtovú silu počítačov návštevníkov webových stránok. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímaťVírus na ťažbu kryptomien – napadnutých 55% spoločností

Burzy

Japonské regulačné úrady navrhli zakázať japonským kryptoburzám obchodovanie s anonymnými kryptomenami ako sú Dash (DASH) a Monero (XMR). Cointelegraph.com (v EN)

Japonský finančný gigant SBI Group údajne plánuje v tomto roku zahájenie vlastnej kryptoburzy. CCN.com (v EN)

Objem kryptotransakcií na Malte narástol tak, že sa Malta stala svetovým lídrom a prekonáva krajiny ako Japonsko, Kórea, Čína a USA. Výskum urobený Morgan Stanely tiež ukazuje, že Belize je druhá krajina v poradí podľa objemu transakcií. Bitcoinist.com (v EN)

Písali sme: Binance sa sťahuje na Maltu

Regulácie

Hongkongský úrad Hong Kong Financial Services and Treasury (FSTB) zverejnil 30. apríla správu o stave prania špinavých peňazí a financovaní terorizmu. V správe došiel k záveru, že virtuálne meny ako Bitcoin, nie sú zapojené ani do jednej z foriem finančnej trestnej činnosti. Cointelegraph.com (v EN)

Európska komisia (EC) nedávno označila blockchainovú technológiu za súčasť svojho rámca pre boj s šírením falošných informácií online. Cointelegraph.com (v EN)

Vláda v Saudskej Arábii minulý týždeň zorganizovala „blockchain bootcamp“, oznámilo ministerstvo komunikácií a informačných technológií (MCIT) v tlačovej správe 29. apríla. Stretnutie sa zameralo na budovanie inteligentných zmlúv a decentralizovaných aplikácií na blockchaine Etherea. Cointelegraph.com (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek Návod nájdete tu. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance