[ROZHOVOR] Čo ešte neviete o bitcoinmatoch? Ako to celé funguje?

0

Dva týždne dozadu sme vám priniesli článok s rozhovorom CEO spoločnosti 0011 s.r.o. Tieto a aj ďalšie nové otázky sme tentokrát položili nášmu partnerovi a teda spoločnosti, ktorá prevádzkuje na Slovensku a v zahraničí kryptoautomaty s názvom BITCOINMAT. Otázky boli zamerané pre zviditeľnenie aj tohto spôsobu nákupu a predaju kryptomien.

Na otázky nám odpovedal pán Jan Krajča z Bitcoinmat.sk:

 

Predpokladám, že Vy ste súkromná spoločnosť. Ako ste sa dostali k prevádzkovaniu bitcoinmatov? Je to inšpirácia zo zahraničia?

S bitcoinmatmi sme začali v druhej polovici roku 2017, bola to pre nás možnosť, ako sa podieľať na podpore vývoja trhu s kryptomenami. Umiestnenia bitcoinmatov a tiež komunikácie s partnermi neboli vždy rýchle a jednoduché, keďže tento pojem bol ešte pomerne málo známy. 🙂

 

Kto má dohľad nad bezpečnosťou hotovosti (FIAT-u) v bitcoinmate, keďže banky sa kryptomien zatiaľ stránia?

Dohľad resp. bezpečnosť rieši naša spoločnosť v spolupráci s ďalšími našimi partnermi.

A čo marketing?

Kryptomeny sú v tomto roku pojem, ktorý vyhľadáva a používa čoraz viac ľudí, aj amatérov. Bitcoinmaty som videl vo viacerých mestách, no žiadnu väčšiu reklamu na som nezaregistroval. Ako to? Nechcete ísť do tejto formy marketingu?

Naša spoločnosť sa snaží propagovať naše bitcoinmaty, no predovšetkým kladieme dôraz na služby zákazníkom, ktoré neraz ocenia, ako napr. promptné vybavenie podnetov, podpora 7 dní v týždni, finančná dostupnosť a mnoho iného.

 

Posledný bitcoinmat som zaregistroval v Liptovskom Mikuláši v RGB Liptov nákupnom centre. Prezradíte, aké mestá plánujete ďalej zaradiť?

Áno, práve sme dokončili akvizíciu v obchodnom centre RGB Liptov v Liptovskom Mikuláši, tieto rokovania sa ťahali už nejaký čas 🙂. Ďalej plánujeme v blízkej dobe umiestniť bitcoinmaty v ďalších mestách na Slovensku, napr. Banská Bystrica, či Košice, a v Českej republike, pričom plánujeme expandovať aj do ďalších európskych krajín.

 

Aký počet transakcií priemerne zaznamenáte za mesiac na bitcoinmatoch? Keby sme to vyjadrili grafom, tak krivka využívania stúpa? Alebo je stále tento spôsob pre ľudí tabu a treba tomu dať čas?

Denne sú to desiatky transakcií, máme dojem, že záujem ľudí má skôr stúpajúcu tendenciu. Samozrejme, na všetko treba čas, ľudia musia poznať výhody využívania kryptomien.

Zaradenie nových kryptomien?

Plánujete zaradenie aj iných kryptomien ako v súčasnosti v bitcoinmatoch ponúkate? Ak áno, od čoho je to závislé?

Určite áno, plánujeme okrem Bitcoinu, Litecoinu, Etherea a Bitcoinu Cash, ktoré momentálne poskytujeme, zaradiť v blízkej dobe aj Dash a ďalšie budú predmetom plánovania.

 

Čo je potrebné pre výber FIAT (€) z bitcoinmatu? Je potrebné mať doklady totožnosti? Alebo to funguje úplne anonymne? 

V Slovenskej republike je momentálne denný limit pre jednu transakciu resp. používateľa do 1000 eur bez overenia a do 5000 eur bez registrácie. Nad 5000 eur je potrebné overenie resp. registrácia.

V Českej republike je denný limit pre jednu transakciu resp. užívateľa do 24 000 Kč bez registrácie a nad 24 000 Kč je potrebné overenie totožnosti resp. registrácia.

V prípade registrácie vyžadujeme dva doklady totožnosti, selfie a telefónne číslo.

 

Čo by ste poradili alebo odporučili našim čitateľom, ktorí práve čítajú tento článok a možno váhajú bitcoinmat použiť?

V prvom rade je našou zásadou spokojný zákazník. Viem, možno to znie ako klišé, no my naozaj aplikujeme to, čo uvádzame. Naša zákaznícka podpora je 7 dní v týždni, takže aj cez víkend. Stávajú sa aj situácie, že nám zákazníci volajú ráno o 6:00 alebo večer o 23:00. Určite, ak si ľudia nie sú istí ako použiť bitcoinmat, stačí nás kontaktovať telefonicky, emailom, alebo whatsappom a veľmi radi poradíme, takže netreba sa báť. Tiež by som vyzdvihol rýchlosť a jednoduchosť použitia našich bitcoinmatov.

Ďakujem a posledná otázka použitia v praxi.

V prípade, že by prišla pumpa kryptomeny, ktorú vlastním, chcel by som si ju vybrať z bitcoinmatu, ale nemal by dostatok FIAT-u. Ako sa to rieši potom? Je výber nejako limitovaný denne? Na transakciu a pod.? Ako často sa dopĺňa hotovosť?

V našich bitcoinmatoch sa vždy snažíme mať dostatočnú hotovosť pre zákazníkov, ktorú priebežne dopĺňame. Sme však veľmi flexibilný tím a v prípade, že zákazník má záujem nakúpiť alebo predať väčšiu sumu, ako je bežné, stačí nás kontaktovať 1 alebo 2 dni vopred a zabezpečíme finančnú alebo krypto dostupnosť podľa želania. Je to bežná situácia, ktorú naši zákazníci veľmi radi využívajú. So spomínanou registráciou a väčšími objemami nákupu resp. predaja vieme zákazníkom poskytovať zľavu v podobe lepších kurzov.

„Ďakujem za rozhovor“, povedal Jan Krajča z BITCOINMAT.sk

Ďalšie info a postupy môžete čítať TU:

Bitcoinmat Landing Page

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of