Robert Kiyosaki odporúča investovať do bezpečnejších aktív
Robert Kiyosaki odporúča investovať do bezpečnejších aktív. Zdroj: Youtube/The Rich Dad Channel

Robert Kiyosaki varoval, že finančné trhy sa čoskoro zrútia. Konkrétne menoval trhy s nehnuteľnosťami, akciami, drahými kovmi a kryptomenami. S odkazom na svoju skoršiu predpoveď o väčšom krachu ako počas finančnej krízy v roku 2008 Kiyosaki povedal, že krach už nastal a milióny ľudí zostanú bez peňazí.

Kiyosaki opäť varuje

Kiyosaki koncom minulého týždňa na svojom twitteri napísal, že všetky finančné trhy sa rúcajú a strednú triedu zlikviduje rastúca inflácia.

Investor napísal na Twitteri:

Všetky trhy sa rúcajú. Ide o nehnuteľnosti, akcie, zlato, striebro, či kryptomeny. Strednú triedu ešte zlikviduje aj vyššia inflácia. Ako sa na túto krízu môžete pripraviť je tak, že na nej zarobíte!

Autor a investor taktiež napísal, že rok 2008 bol skvelým obdobím na zbohatnutie, keďže vtedy všetko „išlo na dračku“. Podľa investora najbližší prepad zasiahne milióny ľudí, ktoré pripraví o peniaze. Kľúčové je preto zmeniť myslenie:

Krach prichádza. Pozície miliónov ľudí budú zlikvidované <…> Nejde však o to, čo máte v peňaženke. Ide skôr o to, čo máte v hlave. Najprv zmeňte to, čo máte v hlave, a potom môžete zbohatnúť.“

Mohlo by ťa zaujímať: Harry Dent: mnohé kryptomeny zaniknú a prasknú ako dot-com bublina

Varovania

Kiyosaki viackrát varoval pred krachmi na finančných trhoch a naposledy predpovedal najväčší krach dlhopisov od roku 1788. Uviedol, že akcie a dlhopisy sa úplne zrútia, nastane depresia a občianske nepokoje, čo povedie ku katastrofe.

Kiyosaki už dlhší čas odporúča investorom nakupovať zlato, striebro a Bitcoin a často zdôrazňuje, že americký dolár zomiera. Čo sa Bitcoinu týka, Kiyosaki čaká na nákup „otca krypotmien“ za omnoho nižšiu cenu, konkrétne na hodnotu okolo 1 100 USD.

Čítaj ďalej: Čínu čaká ekonomický kolaps. Tu sú hlavné dôvody

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance