Robert Kiyosaki varuje pred tretou svetovou vojnou.
Robert Kiyosaki varuje pred tretou svetovou vojnou: Zdroj: Shutterstock.com/hamdi bendali

Robert Kiyosaki tentokrát varuje, že tretia svetová vojna nikdy nebola bližšie ako je práve teraz. História podľa neho ukazuje, že vojny sú o zdrojoch a najmä o energii, rope a uhlí. V súčasnosti do tejto kategórie patrí aj plyn.

Tretia svetová vojna?

Robert Kiyosaki, autor knihy Bohatý otec, chudobný otec, sa opätovne vyjadruje k jednému z najväčších konfliktov v Európe z čias druhej svetovej vojny:

„Ste pripravení na tretiu svetovú vojnu? História opäť ukazuje, že vojny sú o energiách, rope a uhlí. Hitler napadol krajiny ako Rumunsko pre ich ropu a uhlie. Japonsko zaútočilo na Pearl Harbor, keď USA odrezali Japonsko od ropy. Nedávno sa odohrala sabotáž plynovodu Nord Stream – znamená to začiatok Tretej svetovej vojny?“

V ďalšom tweete sa investor vyjadril nasledovne:

Každý vie, že civilizácia funguje vďaka energiám. Prvé, čo v roku 2020 Biden urobil, bolo, že prerušil ropovod Keystone XL. Ceny ropy vyskočili z 30 dolárov za barel na 130 dolárov. Nasleduje rekordná inflácia nahor, čo spôsobuje, že nižšia a stredná trieda trpia najviac.“

Kiyosaki taktiež neustále opakuje, aby ľudia dokupovali zlato, striebro a bitcoiny, keďže sú podľa neho pre nás veľmi dôležité.

Prečítaj si tiež: Obrovské odlivy bitcoinov z búrz! Chystá sa niečo veľké?

Investor je dlhodobým podporovateľom Bitcoinu

Kiyosaki je v očiach mnohých kontroverznou osobnosťou, pretože často mení názor a pôsobí nekonzistentne. Raz odporúča investovať do Bitcoinu, inokedy napíše, že sa prepadne aj Bitcoin.

Zlato, striebro, Bitcoin môžu ochrániť vaše bohatstvo… ale nie váš príjem. Keď sa ekonomika prepadá, akciové trhy krachujú, dôchodky sa rúcajú a nezamestnanosť rastie, vedľajšia činnosť vám môže zabezpečiť príjem. Ktovie, ako to bude teraz? Dávajte si pozor,“ napísal v jednom statuse.

Kiyosaki už dlhší čas predpovedá ekonomickú recesiu a globálny hospodársky úpadok. Začiatkom tohto mesiaca povedal, že americký dolár sa zrúti do januára budúceho roka. Opísal to ako „koniec falošných peňazí“ a vyzval ľudí, aby investovali do skutočných aktív, pričom vymenoval svoje obľúbené tri investície. Varoval tiež, že zvyšovanie úrokových sadzieb Federálnym rezervným systémom zničí ekonomiku USA.

Súhlasíte s názorom Roberta Kiyosakiho?

Mohlo by ťa zaujímať: Peter Schiff: „FED nezavinil rekordnú infláciu minulý rok. Proces trvá už desaťročia!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance