Changpeng Zhao
Changpeng Zhao. Zdroj: Twitter

Changpeng Zhao (CZ), zakladateľ a generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy Binance, sa vyjadril j novodobému konceptu „decentralizácie“ k jeho aspektom bezpečnosti a slobody.

Zhao a decentralizácia

Zhao sa zamýšľal nad významom decentralizácie a nad tým, že táto vlastnosť nesmie byť cieľom, ale iba nástrojom na dosiahnutie viacerých cieľov súvisiacich s konceptom kryptomien.

V príspevku CZ vysvetlil, že decentralizácia nie je absolútna a že existuje niekoľko kľúčových faktorov, keďže sa podľa neho „týka všetkých oblastí, v ktorých sa uplatňuje.

CZ ďalej dodáva, že cieľom je sloboda a jednoduchosť:

„Každý aspekt DeFi má gradientnú škálu, nie je jednoducho čierno-biely. Dôležité je tiež pamätať na to, že decentralizácia je prostriedkom na dosiahnutie cieľa, nie cieľom samotným. Cieľom je sloboda, bezpečnosť a jednoduchosť používania.“

Mohlo by ťa zaujímať: Salvádorský prezident Bukele sa pustil do kritikov Bitcoinu. Čo im odkazuje?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Decentralizovaný svet.
Decentralizovaný svet. Zdroj: shutterstock.com/ArtemisDiana

Aký má riaditeľ Binance názor na centralizáciu?

Zhao rovnako poznamenal, že centralizované burzy majú stále veľký význam. Podľa neho väčšina ľudí stále používa centralizované burzy ako spôsob zabezpečenia svojich kryptomenových aktív, keďže väčšina ľudí stále nie je schopná zabezpečiť svoje finančné prostriedky pomocou decentralizovaných nástrojov. CZ sa však snaží o to, aby boli tieto služby dostupné pre všetkých.

V súčasnosti sú centralizované burzy populárnejšie. Centralizované burzy poskytujú používateľom jednoduchý spôsob k prístupu ku kryptomenám a môžu fungovať ako most medzi centralizovanými a decentralizovanými systémami.“

Zhao sa takto vyjadruje po útoku útočníka, ktorému sa podarilo získať kontrolu nad 2 miliónmi BNB, čo spôsobilo, že validátori zastavili blockchain Binance Smart Chain, aby hack opravili.

Zhao na záver vyhlasuje, že verí v decentralizáciu a tvrdí, že „burza bude aj v budúcnosti investovať do vývoja riešení, ktoré umožnia, aby bezpečnosť a sloboda išli ruka v ruke.“

Prečítaj si tiež: 5 mincí, ktoré rastú napriek korekcii. Dôkazom je masívny prílev kapitálu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance