Revolut má ťažkosti, začal ho vyšetrovať britský regulátor!
Revolut má ťažkosti, začal ho vyšetrovať britský regulátor! Zdroj: shutterstock.com/Ascannio

Britská Rada pre finančné výkazy našla nedostatky v audite aplikácie Revolut, ktorá sa špecializuje na moderné a ultra-rýchle prevody finančných prostriedkov, investovanie do akcií či kryptomien. Údajné nálezy zahŕňali neprijateľne vysoké riziko a množstvo nesprávnych údajov.

Britský regulátori si posvietili na Revolut

Podľa nedávno zverejnenej správy denníka Financial Times britská Rada pre finančné výkazy skritizovala výsledky auditu spoločnosti Revolut, ktoré v júli zverejnila účtovná a poradenská spoločnosť BDO. Rada taktiež tvrdí, že spoločnosť mala „neprimeraný prístup k vykazovaniu príjmov a riziko neodhalených významných chýb bolo neprijateľne vysoké.“ Finančný regulátor ďalej upozornil, že spoločnosť BDO nedostatočne testovala platobné procesy spoločnosti Revolut.

Auditori sú teraz omnoho náročnejší, pretože sú pod prísnou kontrolou regulačných orgánov,“ uviedla osoba oboznámená so situáciou, na ktorú odkazuje Financial Times.

Spoločnosť Revolut je ocenená na 33 miliárd dolárov ako fintechová firma po investičnom kole vo výške 800 miliónov dolárov, ktoré viedla japonská finančná spoločnosť SoftBank a hedžový fond Tiger Global. Správa Financial Times taktiež naznačila, že platobná spoločnosť bola pod tlakom audítorov, aby zlepšila svoje vnútorné kontroly v súlade s britskými predpismi.

Mohlo by ťa zaujímať: Svet kryptomien stále čaká na regulácie, aké scenáre môžu nastať?

Revolut sa zameriava aj na kryptomeny.
Revolut sa zameriava aj na kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/daily_creativity

Aplikácia ponúka množstvo moderných funkcií

Progresívna fintech aplikácia Revolut je v súčasnosti jedinou firmou pôsobiacou v Spojenom kráľovstve, ktorá získala dočasný registračný štatút od tamojšieho regulátora (Financial Conduct Authority, FCA). Britské orgány totiž vyžadujú, „aby sa firmy, ktoré vykonávajú činnosti v oblasti kryptomien, zaregistrovali u FCA v rámci dodržiavania pravidiel proti praniu špinavých peňazí a boja proti financovaniu terorizmu.“

Podľa správ v roku 2022 odstúpilo päť vrcholových manažérov spoločnosti Revolut vrátane vedúceho oddelenia firmy pre dodržiavanie regulačných predpisov a pracovníka pre nahlasovanie prania špinavých peňazí. Hoci sa oneskorenie pri predkladaní účtovných závierok trestá len zriedka, podľa britských zákonov to môže viesť k trestnému stíhaniu riaditeľov spoločnosti, medzi ktorých patrí aj zakladateľ Revolutu Nikolaj Storonskij.

Pripomíname, že v auguste tohto roka spoločnosť získala súhlas regulačných orgánov na ponúkanie kryptomenových služieb pre používateľov v Európe. Revolut už dávnejšie oznámil plány na rast v odvetví kryptomien prostredníctvom navyšovania zamestnancov.

V apríli tohto roka Revolut oznámil pridanie hneď dvoch noviniek naraz. Išlo konkrétne o kryptomenovú peňaženku a možnosť stakovať kryptomeny na svojej platforme.

Prečítaj si tiež: Vitalik Buterin: pády kryptomien ako Terra sú pre kryptomeny len dobré. Prečo?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance