Bitcoin môže posilniť americkú ekonomiku.
Bitcoin môže posilniť americkú ekonomiku. Zdroj: shutterstock.com/AleksandrN

Renomovaný ekonóm Luke Gromen vyhlásil, že Spojené štáty americké by mohli ekonomicky napredovať v prípade, ak začnú vnímať kryptomeny ako aktívum s výhodami.

Gromen je vo svete financií uznávaný pre svoju schopnosť poskytnúť komplexnú analýzu globálnych a aktuálnych makroekonomických trendov.

Gromen opisuje kryptomeny z oboch strán

Podľa Gromena v prípade, že by sa ekonomickí a geopolitickí rivali rozhodli hromadiť zlato, mohlo by využívanie Bitcoinu slúžiť ako značná výhoda pre USA. Verí, že by vďaka tomu nastal „hospodársky boom.“

Gromen však poukazuje aj na realitu, ktorá už nejaký ten rok prenasleduje kryptomeny. Nie je tajomstvom, že množstvo amerických politikov vníma kryptomeny a všetky ostatné „nezávislé“ digitálne aktíva ako existenčnú hrozbu pre americký dolár.

Vyhlásenie prichádza niekoľko dní po tom, ako sa uprostred kolujúcich správ o poklese a volatilite, ktoré momentálne sužujú kryptomenové trhy, dáva do pohybu vôbec prvý rámec regulácie týchto aktív pod vedením prezidenta Bidena.

Bidenova administratíva sa už dlhšie usiluje o väčšiu kontrolu kryptomien prostredníctvom zákonov v dôsledku rastúcej popularity tejto triedy aktív.

Pozri tiež: „Bitcoin je nádor a klesne aj na 1000 dolárov,“ varuje matematik Nassim Taleb

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

 

Graf BTC/USD.
Graf BTC/USD. Zdroj: tradingview.com

Bitcoin v korekcii

Gromen uznal, že Bitcoin by mohol v dlhodobej perspektíve predstavovať značnú konkurenciu pre americký dolár, no zároveň dodal, že Bitcoin ho podľa všetkého nikdy nenahradí.

Politici v USA by sa mali začať pozerať na Bitcoin ako na užitočné aktívum, a to čo najskôr. Existuje totiž veľká pravdepodobnosť, že Čína a Rusko budú využívať iné platobné prostriedky, len aby nepoužívali dolár.

Bitcoin za posledných sedem dní zaznamenal pokles ceny o viac ako 20 % a v čase písania tohto článku sa obchoduje za 18,450 dolárov. Trhová kapitalizácia BTC v súčasnosti dosahuje 353 miliárd dolárov.

Čítaj ďalej: Bitcoin údajne spotrebuje menej energie ako Google či Facebook. Ako je to možné?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance