ReFork – Zbavme sa plastov raz a navždy! – Český utility token s reálnym produktom

9

V Českej republike za posledné roky vzniklo veľa zaujímavých krypto-projektov. Medzi najväčšie perly patrí napríklad Slushpool – prvý mining pool na svete, Trezor – prvá HW peňaženka na svete, Paralelní Polis, General Bytes… Pevne veríme, že čoskoro sa ku nim pridá ReFork – spoločnosť, ktorá raz a navždy zatočí s plastami na jedno použitie.

V Kryptomagazíne málokedy píšeme o ekológii. To však neznamená, že sa o túto tému nezaujímame. Veľmi nás znepokojuje tempo, akým ničíme a pretvárame našu modrú planétu. Iste, industrializácia je dôležitá, ale jej najväčším vedľajším efektom je znečistenie pevniny a oceánov. Ak existuje spôsob, ktorým by sme mohli zmierniť negatívny vplyv, aký majú ľudia na celý ekosystém, radi ho podporíme.

Môže vás zaujímať: Grin – je toto najväčšia ťažobná príležitosť roka 2019?

Plastový problém

Ľudstvo má obrovský problém s plastami. Používame ich prakticky na všetko. Iba malé percento plastov sa však reálne recykluje. Väčšina v tom lepšom prípade skončí na skládkach odpadu, v tom horšom sa rôzne plastové obaly a vidličky na jedno použitie dostanú do mora. V tichom oceáne pláva „plastový ostrov“ ktorý svojou rozlohou prekonáva Francúzsko a Nemecko!

plastovy ostrov

Tieto plasty sa budú v prírode rozkladať tisíce rokov, rozpadnú sa na plastový prach, ktorý potom zjedia ryby. Tieto ryby si potom dáme na tanier a pochutíme si na vlastných odpadkoch.

Mňam!

Recyklácia nie je riešenie

Približne pred pätnástimi rokmi sa do módy dostala recyklácia odpadu. Ľudia začali separovať papiere, plast a sklo. Prešla dekáda a teraz je už jasné, že recyklovaním nikdy nič nevyriešime. Tu sú dôvody:

  • Nie každý recykluje. Vo výsledku väčšina plastov aj tak skončí v komunálnom odpade.
  • Recyklácia nie je ekonomicky udržateľná. Väčšina separovaných plastov z Európy a Ameriky skončila v Číne. Čína však nedávno zakázala dovoz plastového odpadu. Majú ho totiž dosť na najbližších 25 rokov. Vo výsledku tak separované plasty nemá kto recyklovať a končia na skládkach.
  • Ale hlavným problémom je, ako inak, ľudská myseľ. Myslíme si, že používanie plastov nie je problém, pokiaľ ich potom hodíme do správneho koša. To ale, bohužiaľ, nie je riešenie.

Je čas prestať racionalizovať produkciu odpadu, ktorý tu bude ešte dlho po tom, čo ľudstvo zmizne zo zemského povrchu!

Prestať používať plasty je jediné riešenie!

Plasty na jedno použitie sú absolútne neprijateľné. Rôzne vrecká, plastové lyžičky, nožíky, viečka na kávu a podobné výrobky, ktoré bežne používame sa budú v prírode rozkladať tisíce rokov. Európska Únia si to uvedomuje, a preto sa rozhodla zakázať tieto plastové výrobky. Zákaz začne platiť už v roku 2020.

Tým však vznikol problém. Neexistuje totiž žiadna náhrada! Čím si zakryjeme kávu zo Starbucksu? Ako budeme jesť šalát coleslaw z KFC? A do čoho, preboha, zabalíme rožky v supermarkete?

Odpoveďou sú rozložiteľné plasty!

Spoločnosť ReFork má riešenie! Vyvinula totiž špeciálny materiál na báze škrobu, drevnej múčky a ďalších látok, ktorý má všetky výhody plastu a v prírode sa za pol roka rozloží na bio-masu!

Tento materiál je možné, rovnako ako plast, vstrieknuť do formy a v priebehu piatich sekúnd máte rozložiteľnú vidličku. Cena takejto vidličky sa momentálne pohybuje okolo 52 českých halierov (~2 centy). Výroba plastovej vidličky pritom stojí cca 40 českých halierov. Rozložiteľné vidličky od konkurencie sú pritom štyrikrát drahšie!

Konferencia ReFork

My sme sa zúčastnili ReFork konferencie, na ktorej bol predstavený celý team a naozaj veríme, že tento projekt bude úspešný. Na celom svete prakticky nemá konkurenciu, a ako jediný ponúka reálne riešenie plastového problému, ktoré dáva zmysel aj z pohľadu financií. Nikto predsa nebude platiť 4× viac za plastovú vidličku!

Spoločnosť ReFork momentálne vchádza do (privátneho) kola, v ktorom bude zbierať kapitál. Cieľom je postaviť továreň na výrobu ich rozložiteľnej plastovej zmesi. Továreň bude situovaná v Českej republike a zmes bude dodávať už existujúcim výrobcom plastov na jedno použitie. Tí potom výrobky z nového materiálu rozdistribuujú svojím odberateľom (supermarkety, fast-foody atď.).

Veľkou výhodou rozložiteľnej plastovej zmesi od ReForku je, že nevyžaduje zmenu technológie odlievania. Postačí vymeniť formu, ale stroje ostanú. Tak bude možné využiť už existujúce továrne na výrobu plastových výrobkov.

Utility token

ReFork bude získavať kapitál neštandardným spôsobom. Namiesto hľadania Angel investorov a následného IPO sa firma rozhodla vytvoriť Utility token založený na Ethereum ERC-20 štandarde. Pôjde teda prakticky o ICO, avšak s tým rozdielom, že daný Utility token bude spĺňať všetky súčasné regulácie a ReFork nebude môcť jednoducho utiecť s vyzbieranými peniazmi.

Ak sa vám tento projekt páči, rozhodne nám to dajte vedieť! ReFork budeme sledovať a dáme vám vedieť, až začne ICO. Ide o jeden z mála krypto-projektov, ktorý dáva zmysel, má reálny fyzický produkt a nie je zbytočne prestrelený.

Čo si o ReForku myslíte vy?

Poznáte základné rozdiely medzi security a utility tokenmi?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
9 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
michal

supeeer zase nejaky dobrý projekt od nás
jasne dajte vedieť až začne ico
dík

Libor

A akú rolu v tom celom hrá kryptomena ? Na výrobu eco-bio „plastov“ je nevyhnutne potrebná kryptomena ? Idem piecť nový druh chleba a potrebujem k tomu kryptomenu na tento chlieb ? Kuleha. Treba ponúknuť investorom reálne majetkové účasti na podnikaní a nie krypto na „okrasu“.

Michal

Kde a kedy bude nejaky verejny meeting? Mal by som záujem podiskutovat

Michal

Aha, čiže ak som správne pochopil tak ty sa v tomto projekte aj osobne angazujes, hej?

Václav

Jaký smysl má mít stejný magazín na cz a sk doméně. To si nemůžete zařídit přesměrovaní na jednu? V komunytě je síla; né v jejím rozdělení! Tady je pár českých názorů. https://kryptomagazin.cz/refork-zbavme-se-plastu-jednou-provzdy-cesky-utility-token-s-realnym-produktem/

S tím, že nevím kdo je Andrew,ale to je jedno….