Ray Dalio zmenil pohľad na fiat peniaze. Ako to vidí teraz?
Ray Dalio zmenil pohľad na fiat peniaze. Ako to vidí teraz? Zdroj: YouTube/Principles

Ray Dalio, zakladateľ spoločnosti Bridgewater Associates, zmenil svoj názor na hotovosť. V minulosti sa o nej vyjadril, že je nanič. Investor tiež pozmenil svoj názor na úrokové sadzby.

Ray Dalio prichádza s novými vyjadreniami

Miliardár na Twitteri citoval anglického ekonóma Johna Keynsa: „Keď sa menia fakty, mením aj ja svoj názor.“

Dalio k citátu dodal: „V našom svete sa tiež zmenilo mnoho vecí. Preto som aj ja zmenil názor na hotovosť ako aktívum. Už si nemyslím, že hotovosť je odpad.“

Na adresu súčasných úrokových sadzieb a zmenšovania bilančnej pozície FED-u Dalio povedal, že „ich rozhodnutie je neutrálne. Nie je ani veľmi dobré, ani veľmi zlé. Inými slovami, krátkodobá úroková sadzba je teraz viac menej v poriadku.“

Mohlo by ťa zaujímať: Na trhu dominujú dlhodobí držitelia. Prečo je to pre Bitcoin zlé?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dalio mení funkciu

Investor previedol svoj väčšinový podiel na predstavenstvo, avšak naďalej zostáva významným vlastníkom fondu a zostane mu funkcia hlavého investičného riaditeľa. Dalio ako bývalý obchodník na Wall Street založil Bridgewater Associates v roku 1975. Po novom bude spoločnosť v rukách Boba Princea, Grega Jensena, Nira Bar Dea a Marka Bertoliniho.

Spoločnosť Bridgewater so sídlom v americkom Connecticute sa môže pochváliť aktívami v hodnote približne 150 miliárd dolárov. Dalio, ktorého čistý majetok sa odhaduje na viac ako 16 miliárd dolárov, sa snaží podporovať to, čo nazýva „ideovo-meritokratickou kultúrou,“ ktorú dosahuje prostredníctvom „radikálnej pravdivosti a radikálnej transparentnosti.“

Aký je váš pohľad na hotovosť? Súhlasíte s Daliom? O svoj názor sa môžete podeliť nižšie v komentároch.

Prečítaj si tiež: V akej miere v súčasnosti Bitcoin koreluje s akciami?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance