POZOR! Dogechain je ďalším kandidátom na pump-and-dump schému.
POZOR! Dogechain je ďalším kandidátom na pump-and-dump schému. Zdroj: shutterstock.com/SuriyaPhoto

Dogechain je nedávno vzniknutý blockchain, ktorého vývojari sľubujú, že bude užitočnejší a lepší ako Dogecoin. Pozorovatelia, ktorí sledovali distribúciu tohto blockchainu, ho už označili za pump-and-dump schému. Majú byť investori v pozore pred ďalším podvodom?

Vyzerá to na ďalší scam

Podľa údajov zo siete, ktoré na Twitteri zverejnil používateľ SatoshiFixer a ktoré zdieľal aj uznávaný kryptograf ZachXBT, sa peňaženky, ktoré prijali natívny token DC pred jeho verejným spustením, masívne zbavovali tokenov.

Jedna peňaženka dostala 20 miliárd DC 10 minút predtým, ako sa stal verejne dostupným začiatkom štvrtka, a presunula ďalšiu miliardu tokenov na sieť Ethereum. Odvtedy každých pár minút vymieňala DC tokeny za USDT a teraz má v stablecoine približne 200 000 dolárov. Peňaženka, ktorá dostala 20 miliárd DC, nedávno obdržala ďalších 50 miliárd DC od neznámej peňaženky.

Dogechain bol podľa predstaviteľov „vytvorený držiteľmi DOGE pre samotných držiteľov. Okrem toho má priniesť kryptomenové aplikácie, ako sú NFT, play to earn hry či DeFi do komunity Dogecoin.“

Držitelia môžu svoje dogecoiny, ktoré bežia na Proof of work blockchaine presunúť na Dogechain a získať tak rovnaký počet zabalených tokenov (wrapped tokens), ktoré potom môžu použiť v DeFi a iných aplikáciách.

Tím Dogechainu je podľa kryptografickej dátovej platformy CoinGecko „do značnej miery anonymný.“ Nadácia podporujúca Dogecoin taktiež poprela akúkoľvek účasť na tomto projekte.

Čítaj tiež: Američania by sa mali pripraviť na nedostatok peňazí a bolestivú recesiu, varujú Ray Dalio a Jamie Dimon

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dogechain. Zdroj: shutterstock.com/UrshkaPhoto
Dogechain. Zdroj: shutterstock.com/UrshkaPhoto

Dogechain sa podobá na pump-and-dump schému

Podľa príspevku na blogu Dogechain bolo komunite pridelených 58 % z celkovej zásoby tokenov DC vo výške jedného bilióna tokenov. Zvyšných 42 % by sa malo rozdeliť medzi vývojárov, ktorí vybudovali nadáciu Dogechain, priradiť do pokladnice, na marketing a počiatočnú likviditu. Iba pokladnica, nadácia a trh by dostali určité percento DC vopred, pričom ostatní by mali nárok predať tokeny až o dva či päť rokov, ak, samozrejme, toto aktívum ešte bude existovať.

Buďte opatrní pri investovaní do nových projektov. Mnohé vznikajú len preto, aby vás okradli. Investuje len po dôslednom zvážení a vždy si naštudujte projekt dopredu. Užitočné rady, ako sa vystríhať pred podvodnými kryptomenami, nájdete v našom článku 5 indícií, že by ste kryptomenu nemali ďalej držať, ale radšej predať.

Čítaj ďalej: Táto kryptomena narástla o 150 % len za 4 dni!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance