Peter Schiff.
Peter Schiff. Zdroj: youtube.com/c/peterschiff

Podľa predsedu FED-u Jeroma Powella je veľmi predčasné uvažovať o pozastavení zvyšovania sadzieb. Ekonóm Peter Schiff však varoval, že plánované zvyšovanie sadzieb a kvantitatívne uvoľnovanie budú mať za následok kolaps ekonomiky, a nie zníženie inflácie.

FED neplánuje pozastaviť zvyšovanie sadzieb

Predseda FED-u Jerome Powell počas stredajšej tlačovej konferencie o hospodárskom výhľade centrálnej banky povedal, že FED neuvažuje o pozastavení zvyšovania sadzieb. Konferencia nasledovala po zasadnutí FOMC, na ktorom americká centrálna banka rozhodla o ďalšom zvýšení úrokových sadzieb o 0,75 percentuálneho bodu.

Powell vyhlásil, že „FOMC zvýšil našu základnú úrokovú sadzbu o 75 bázických bodov a naďalej predpokladáme, že jej ďalšie zvyšovanie bude vhodné. Podľa môjho názoru je veľmi predčasné uvažovať alebo hovoriť o pozastavení zvyšovania našich sadzieb. Máme pred sebou ešte dlhú cestu. Konečná úroveň úrokových sadzieb bude vyššia, než sa pôvodne očakávalo. Šance na „mäkké pristátie“ sa výrazne zúžili.

V komentári k vyjadreniam predsedu, že k otočeniu FED-u v dohľadnom čase nedôjde, ekonóm Peter Schiff na Twitteri napísal:

„V najbližšej dobe sa pripravte na zmeny. Powell práve oznámil, že pozastavenie zvyšovania úrokových sadzieb sa nebude konať, čo spôsobilo okamžitý prepad na finančných trhoch. Výpredaj bude pravdepodobne pokračovať dovtedy, kým Powell svoje vyjadrenia neobjasní, aby zabránil prepadu akciových a dlhopisových trhov na nové minimá.“

Čítaj tiež: Udalosť týždňa: investičný gigant Fidelity sprístupni klientom Bitcoin a Ethereum!

Kolaps na finančných trhoch.
Kolaps na finančných trhoch. Zdroj: shutterstock.com/Lightspring

Peter Schiff upozorňuje pred kolapsom

Schiff, ktorý nedávno varoval, že americký dolár sa zrúti a že kroky FED-u by mohli viesť k rozsiahlej finančnej kríze a vážnej recesii, v ďalšom tweete napísal:

Powell chce poraziť infláciu. Nechápe však, že plánovaným zvyšovaním sadzieb a kvantitatívnym uvoľnovaním sa mu podarí zničiť americkú ekonomiku, nie znížiť infláciu.“

Schiff nie je jediný, kto varuje pred hlbokou recesiou v USA, keďže Federálny rezervný systém pokračuje v zvyšovaní úrokových sadzieb s cieľom bojovať proti inflácii. Nedávny prieskum ukázal, že 98 % rôznych podnikov sa pripravujú na recesiu v USA. Známy investor Jim Rogers očakáva, že recesia bude najhoršia za jeho života. Robert Kiyosaki taktiež povedal, že pokračujúce zvyšovanie sadzieb FED-om spôsobí krach americkej ekonomiky.

Čítaj ďalej: Riaditeľ Binance Changpeng Zhao: uprostred finančných turbulencií sú kryptomeny jediným stabilným aktívom!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance