Anonymné transakcie s kryptomenami v EÚ dostali stopku
Anonymné transakcie s kryptomenami v EÚ dostali stopku. Zdroj: Shutterstock, Mahambah

Opäť sme svedkami veľmi zaujímavej správy z Európskeho parlamentu. Ten schválil kontroverzné pravidlá, ktoré priamo zakazujú anonymné transakcie s kryptomenami. Čo teda očakávať?

Anonymné transakcie dostali stopku

Parlament Európskej únie pred pár hodinami odhlasoval nové a veľmi prísne pravidlá, ktoré priamo odkazujú na zákaz anonymných transakcií kryptomenových peňaženiek. Ide o veľmi zásadný a tvrdý krok zo strany EÚ. Je teda nutné sa obávať o súkromie v sektore kryptomien?

Hlasovanie o zmenách nariadení o prevodoch finančných prostriedkov boli naozaj tesné, no konečný verdikt bol nakoniec schválený s absolútnou prevahou.

Prečítaj si tiež: „Bitcoin je na prahu veľkej býčej vlny z roku 2011“ – tvrdí populárny analytik PlanB

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Čo hovoria nové pravidlá?

Schválené opatrenia budú vyžadovať, aby poskytovatelia kryptografických služieb, čiže napríklad burzy, dbali na zhromažďovanie osobných údajov osôb, ktoré vykonávajú transakcie s kryptomenami v hodnote viac ako 1 000 €. Týkať sa to bude najmä peňaženiek, ktoré nie sú ovplyvnené sprostredkovateľmi tretích strán. Ide teda o peňaženky ako napríklad Trezor, Ledger a MetaMask.

Čo by malo ďalej nasledovať? Nová legislatíva by mala prejsť v polovici apríla trojstrannými rokovaniami medzi zástupcami Európskeho parlamentu, Európskej rady a komisie. Tam môže ešte niektorá z týchto strán spochybniť tieto kontroverzné predpisy. Takže zatiaľ to nie je úplne definitívne, no neočakáva sa zrušenie návrhu.

Odpor zo strany kryptomenovej komunity

Tieto nariadenia vyvolali v kryptomenovej komunite odpor. K situácii sa vyjadril aj populárny šéf najväčšej americkej burzy Coinbase Brian Armstrong.

„Legislatíva je proti inováciám, proti ochrane súkromia a proti presadzovaniu práva. Návrh v podstate zaobchádza s kryptomenami ako s fiatovými menami. Predstavte si, že by EÚ vyžadovala, aby vás vaša banka nahlásila úradom zakaždým, keď zaplatíte nájomné, len preto, že bola transakcia vyššia ako 1 000 €.“

Technický riaditeľ Tetheru a Bitfinexu Paolo Ardoino:

„Som sklamaný, že bol tento návrh prijatý. Z hľadiska ľudských práv je to veľký krok späť. Dúfam, že pri záverečnom hlasovaní o návrhu bude možné zvážiť potenciálne narušenie súkromia a taktiež bezpečnostné riziká, ktoré by mohli nastať, ak bude tento návrh prijatý ako zákon.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre