O XRP rastie záujem
O XRP rastie záujem. Zdroj: shutterstock.com/radhikarana

David Gokhshtein, zakladateľ Gokhshtein Media a kryptomenový nadšenec, sa na Twitteri vyjadril, že je dôležité, aby Ripple vyhral na súde proti SEC-u. Sám zvažuje dokúpenie ďalších mincí XRP, ktoré už drží.

Platforma Whale Alert, ktorá sleduje veľké prevody kryptomien, zaznamenala nedávno transakcie v hodnote približne 253 miliónov v XRP. Okolo tejto kryptomeny je čoraz viac rušno. Aké sú dôvody?

Záujem o XRP rastie

Cena tokenu XRP v poslednom čase rástla vďaka očakávaniam, že víťazstvo Ripple Labs na súde proti SEC-u je bližšie viac, ako kedykoľvek predtým, keďže spoločnosť a jej protistrana podali návrhy na skrátené súdne konanie. Na základe toho začala komunita kryptomeny vsádzať na víťazstvo spoločnosti po dvoch dlhých rokoch súdnych sporov.

Vďaka týmto očakávaniam prekonala cena tejto kryptomeny lokálne maximum nad úrovňou 0,55 dolára. To je viac ako 75-percentný nárast od polovice septembra.

Gokhshtein sa domnieva, že v prípade víťazstva spoločnosti v súdnom spore prudko vzrastie nielen cena XRP, ale bude z toho profitovať celý krypto-priestor. XRP nie je jediný altcoin, ktorý Gokhshtein podporuje. Vo svojich tweetoch často spomína aj dva najväčšie meme coiny – Shiba Inu a Dogecoin.

Graf: XRP/USDT, 1D
Graf: XRP/USDT, 1D. Zdroj: Tradingview

Tento rok celkovo podporoval Shiba Inu, pričom povedal, že aktívum má „skvelú myšlienku a skôr či neskôr dosiahne 0,001 USD.“ Podľa investora DOGE a SHIB môžu do kryptomenového priemyslu prilákať veľa ľudí.

Šéf spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse však uviedol, že SEC nemá záujem uplatňovať právo po tom, ako obe strany podali návrhy na skrátené konanie. Verdikt k dnešnému dňu ešte stále nebol vynesený.

Mohlo by ťa zaujímať: JPMorgan: dopyt po kryptomenách drasticky klesol. Jeden sektor však rastie!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Niektorí veľkí investori už začali presúvať svoje tokeny XRP. Whale Alert odhalil obrovské množstvo XRP presunutých z peňaženky na burze FTX, ktoré boli presunuté na adresu označenú sledovacou službou ako „neznáma.“

Pohľad do údajov, ktoré poskytla analytická platforma Bithomp, však ukazuje, že peniaze boli prevedené na burzu Binance. Množstvo tokenov XRP len tohto jedného investora sa v súčasnosti oceňuje na viac ako 35 miliónov dolárov.

Prečítaj si tiež: Prichádzate v kryptomenách o peniaze? Táto metóda vám môže pomôcť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance