Bitcoin dokáže prežiť nukleárnu vojnu!
Bitcoin dokáže prežiť nukleárnu vojnu! Zdroj: shutterstock.com/Cqphotojuy

Podľa známeho analytika kryptomien Nicka Szaba by Bitcoin teoreticky mohol byť najodolnejšou menou v prípade nukleárnej vojny, o ktorej sa v poslednej dobe čoraz častejšie hovorí.

Nukleárna vojna nemusí úplne zastaviť Bitcoin

Podľa expertov na bitcoinovú sieť stačí na udržanie siete jeden aktívny uzol Bitcoinu. A ako upozorňuje Szabo, existuje 9 000 kópií úplnej histórie transakcií kryptomeny, ktoré sa nachádzajú v 90 krajinách.

Bitcoin je mena, ktorá by prežila aj nukleárnu vojnu. Kompletná história transakcií Bitcoinu až po pôvodný blok, je pevne zafixovaná. V súčasnosti existuje viac ako 9 000 kópií, ktoré sú umiestnené vo viac ako 90 krajinách – a to počítame len kópie, ktoré fungujú v reálnom čase.

Mohlo by ťa zaujímať: Greenpeace útočí na Bitcoin! Podľa nich žaťažuje životné prostriedie

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin po smrti.
Bitcoin po smrti. Zdroj: shutterstock.com/RyanHCease

Bitcoin môže prežiť, väčšina živého však nie

Charlie Shrem, ďalší priekopník v oblasti kryptomien, už tiež vysvetlil, prečo by Bitcoin mohol byť jedinou menou, ktorá by prežila nukleárnu vojnu.

„Ak by sa tento scenár uskutočnil, popredná kryptomena by sa ukázala byť odolnejšia ako fiat peniaze, ktoré by mohli byť ľahko spálené. Banky by prestali fungovať už s odpálením prvej bomby. Niektoré banky by sa vyparili úplne. Iné budú zamorené radiáciou a ešte viac ich bude bez energie a komunikácie.

Zaujímavosťou je, že aj v prípade jadrového útoku by majitelia bitcoinov mohli na vzájomnú komunikáciu využívať satelitný internet a obnoviteľné zdroje energie, ako je veterná alebo solárna energia. Je však potrebné chrániť všetky zariadenia, ktoré sú potrebné na prístup do peňaženky s kryptomenami.

Túto pochmúrnu predikciu Shrem zhrnul takto:

„Vďaka decentralizácii Bitcoinu bude sieť fungovať aj v prípade úplného celosvetového kolapsu elektrickej a telekomunikačnej infraštruktúry, pokiaľ si niektorí ťažiari zaobstarajú satelitné internetové pripojenie, sebestačné zdroje energie a ochránia všetko vybavenie, ktoré potrebujú pre uzol, v zabudovaných faradayových klietkach,” napísal Shrem.  

Teória je jedna vec, ale je veľmi ťažké si predstaviť, ako by svet vyzeral po takejto hrôzostrašnej udalosti, ktorá by ukončila život na planéte.

Prečítaj si tiež: Európska komisia: krajiny EÚ musia byť pripravené vypnúť ťažbu kryptomien!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance