Ťažba Bitcoinu nikdy nebola náročnejšia.
Ťažba Bitcoinu nikdy nebola náročnejšia. Zdroj: shutterstock.com/Morrowind

Údaje ukazujú, že náročnosť ťažby Bitcoinu nikdy nebola vyššia ako je teraz. Ťažiari Bitcoinu teda dostali ďalšiu ranu, keďže obťažnosť siete začiatkom tohto týždňa vyrástla o 14 % a dosiahla nové historické maximum.

Obťažnosť ťažby BTC vyjadruje, koľko hashov alebo „odhadov“ potrebuje ťažiar na vytvorenie kryptografického reťazca, ktorý mu dáva právo pridať do siete ďalší transakčný blok.

Náročnosť ťažby Bitcoinu dosiahla „all time high“

Toto zvýšenie je najväčšie od mája tohto roka, keď sa náročnosť zvýšila o 22 %. Obťažnosť bitcoinovej siete sa má opäť upraviť približne o dva týždne, keďže podľa odhadov mierne klesne, ako to uvádza portál BTC.com.

Podľa portálu blockchain.com ťažiarov medvedí trh zasiahol obzvlášť tvrdo, keďže príjmy z ťažby sa od začiatku roka znížili až o 53 %.

Medzitým 30-dňový priemerný príjem ťažiarov klesol na približne 19 miliónov dolárov. To je dokonca menej ako minulý rok počas čínskeho zásahu proti ťažiarom, keď sa podľa vtedajších odhadov viac ako 90 % ťažobných operácií Bitcoinu v krajine zastavilo.

K tejto problematike sa vyjadril aj známy analytik trhu s kryptomenami Will Clemente:

Tieto štatistiky ukazujú, ako aktívne sa rozširuje konkurencia. Súčasne podmienky ako nízka cena BTC, vysoké ceny energie po celom svete a vysoká náročnosť ťažby Bitcoinu prežijú len tí najväčší hráči.“

Mohlo by ťa zaujímať: Ako zlyhávajú tradičné banky? Bitcoin je alternatíva

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Náročnosť ťažby Bitcoinu.
Náročnosť ťažby Bitcoinu. Zdroj: BTC.com

Náročnosť ťažby prekonala „čínsky zásah“

Za zmienku taktiež stojí aj to, že minulý týždeň spoločnosť Argo Blockchain, ktorá v júli predala svoje zásoby bitcoinov v hodnote 15,6 milióna dolárov, oznámila plány na posilnenie svojej finančnej bilancie. Správa blockchainovej analytickej spoločnosti Arcane Research vtedy ukázala, že verejní ťažiari predali počas júna viac bitcoinov, ako vyťažili.

Pre porovnanie, ťažobná náročnosť siete dosiahla minulý rok vrchol 25 biliónov, než po zásahu proti ťažiarom v Číne, keď klesla na 14 biliónov. Keď sa tak stalo, hashrate niektorých najväčších ťažobných „poolov“ Bitcoinu v Číne klesol až o 37 %.

Je teda očividné, že súčasná kríza sa preukazuje vo všetkých oblastiach.

Prečítaj si tiež: Bitcoin za 626 000 dolárov? Tento indikátor ukazuje, ako by to Bitcoin mohol dosiahnuť do 2 rokov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance