Na Slovensku vzniká prvé krypto-ETF!

3

Nemáte čas na neustále sledovanie grafov, obchodovanie a strachovanie sa o svoje peniaze? Kryptomeny dospievajú a na Slovensku sa objavilo prvé krypto-ETF. Ideálne riešenie pre každého kto sa zaujíma o kryptomeny, ale nemá nervy na ich neustále výkyvy.


ETF (Exchange Traded Fund) sa stali populárne vďaka Wall Street. Za ETF si predstavte portfólio spravované profesionálnym fondom. Namiesto kupovania jednotlivých coinov budete môcť obchodovať podiely, úplne rovnako ako dnes obchodujete jednotlivé coiny. Hodnota ETF je vysoko likvidná ovplyvňovaná obchodovaním na burze. Hodnota všetkých vydaných podielov predstavuje hodnotu portfólia.


ETF na kryptomeny bude čoskoro realitou. Projekt First Crypto ETF úspešne pokročil. V pre-ICO už bolo predaných približne 50% tokenov.  Záujemcom prinesie viacero portfólií s kryptomenami.

Súčasťou projektu je aj domáca burza

Srypto-burza, ktorú vytvorili Slováci? Prečo nie! Na tejto obchodnej platforme bude možné obchodovať nielen ETF podiely, ale aj kryptomeny. V súčasnosti sa hovorí o 10 menách. Pribudne aj možnosť obchodovať na páku. Likvidita, teda možnosť okamžite po spustení obchodovať, bude zabezpečená z viacerých zdrojov, vrátane najznámejších krypto-búrz. V druhom kroku sa ráta so zalistovaním ETF aj na ďalších burzách.

ETF je ideálne pre nováčikov, ktorí sa vo svete kryptomien ešte veľmi nevyznajú. Nemusíte si vytvárať peňaženky, verifikovať sa na burzách, dávať si pozor na heslá a privátne kľúče… Na svoje si však prídu aj skúsenejší traderi, ktorí chcú diverzifikovať riziko.

Je zaujímavé, že First Crypto ETF si môžete zaobstarať bez vytvorenia účtu na burze. Bude možné nakupovať aj cez ich webovú stránku a platiť kreditnou kartou.

Momentálne beží súťaž, vrámci ktorej môžete pre túto burzu vymyslieť meno. Stačí vyplniť formulár, ktorý nájdete na tejto stránke (približne v polovici). Výherca získa nový iPhone X!

ETF pre kryptomeny? Ale načo?

ETF produkty sa stali obľúbené vo svete akcií a komodít. Ich príchod do sveta coinov je teda prirodzený.

,,Záujem o kryptomeny narastá a trh zatiaľ nevykazuje pokles. Je logické, že súčasné fungujúce modely, platformy a distribučné kanály musia podporiť budúci rast a flexibilne reagovať na požiadavky trhu.“

Povedal CEO projektu Peter Vrábel.

first crypto etf logo

Kto stojí za First Crypto ETF?

Za projektom First Crypto ETF je fintechový start up zo Slovenska. Manažment portfólia bude riadený špičkovou technológiou. Ide o tzv. Authorize engine, ktorý vie, kedy nakupovať do portfólia a kedy vydávať nové podiely záujemcom na trhu. Súčasťou riešenia je aj bezpečné uskladnenie kryptomien – kombinácia hot/cold wallet. Pre klienta to znamená, že nemusí dokupovať dodatočné zariadenie za desiatky eur (Trezor/Ledger) a kryptomeny bude mať bezpečne uložené a vždy prístupné. Digital Asset Custody prinesie nielen vysoký bezpečnostný štandard, ale aj doplnkové služby. Fungujúci a rýchly support, obchodovanie priamo v peňaženke všetko zabezpečené firmou, ktorá je kontrolovaná svetovým auditorom (Jedným z veľkej štvorky, teda – PricewaterhouseCoopers/KPMG/Deloitte/Ernst & Young).

,,Nejde iba o ďalšiu peňaženku. Ide o riešenie, ktoré bude zaujímavé pre veľkých – inštitucionálnych investorov. Samozrejme nezabúdame ani na retailového klienta.“

First Crypto ETF plánuje ICO na začiatok budúceho roka. Spoločnosť čaká proces regulácie a licencovania. Plná prevádzka je plánovaná na koniec prvého polroka 2018. V II. etape sa počíta aj so zalistovaním na burze vo Frankfurte.

First Crypto ETF je veľmi zaujímavý projekt a budeme vás o ňom informovať aj v budúcnosti.

Disclaymer: Tento článok je sponzorovaný spoločnosťou First Crypto ETF.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.