Mysteriózny projekt Aigarth – Umelá inteligencia pre všetkých

1

Nie je to tak dlho, čo IOTA oznámila svoju víziu kompletnej decentralizácie. Komunita aj trh reagovali pozitívne. Zakladateľ IOTY, Sergei Ivancheglo, teraz prišiel s novým konceptom Aigarth pre umelú inteligenciu, ktorý sa na IOTE zakladá.

Prvý miliardár

Prvý dolárovým miliardárom bude človek, ktorý podniká vo sfére umelej inteligencie. S týmto tvrdením budú ľudia buď súhlasiť alebo nie. Len málokto však uvidí tretiu možnosť. Tou je možnosť, aby takú umelú inteligenciu vlastnil každý človek na planéte. Tak začína predstavenie projektu Aigarth od Sergeia Ivanchegla.

Význam decentralizácie – [Seriál] Ktoré blockchainové spoločnosti najviac ovplyvnia decentralizáciu kryptomien? – 2. diel

Ak ste nikdy nepočuli meno Ivancheglo, tak vám možno napovie jeho prezývka, pod ktorou vystupuje. Come_From_Beyond skrátene CFB. Vizionár z Bieloruska je jednou z najdôležitejších postáv kryptomenového priestoru. Sám vytvoril jednu z prvých a dodnes hodnotnú sieť na Proof of Stake, ktorá nesie názov NXT.

Z jeho práce následne čerpalo široké spektrum kryptomenových projektov. Vytvorenie NXT mu však bolo málo a tak sa vrhol na nový, tajný projekt. Dnes už vieme, že ním bola IOTA a ternárne procesory JINN. IOTA je už známa, zatiaľ čo procesory JINN sú ešte v utajenom móde. Ich cieľom je posunúť vývoj počítačov o dlhý krok dopredu a umožniť lacný vznik internetu vecí.

Aigarth

CFB je rozhodne vizionárom, pre ktorého je prostredie kryptomien ideálne. Podpora inovácií v priestore je obrovská a trh je práve po takých veciach veľmi hladný, čo následne umožňuje zisk dostatočného množstva financií na rozvoj nových vynálezov. A tým je Aigarth, umelá inteligencia pre všetkých na svete.

Aigarth je spojenie slov AI (artificial inteligencia) a garden (záhrada). Vo výsledku má Aigarth reprezentovať záhradu pre umelú inteligenciu a Asgard, do ktorého v severskej mytológii spadá bájna Valhalla. CFB je známy svojím záujmom o mytológiu.

Aigarth bude ďalšia vrstva na IOTE. Nový systém na zdieľanú, umelú inteligenciu totiž potrebuje dva základné komponenty. Prvým je decentralizovaná a otvorená sieť, ktorou chce IOTA byť. Druhým je potom výpočtová vrstva, ktorá je známa pod názvom Qubic. Tá má okrem smart kontraktov tiež umožniť zdieľanie výpočtovej sily v rámci Tanglu, čo je názov siete IOTA.

Technická analýza – 12.06.19 Technická analýza IOTA/BTC – IOTA sa pravdepodobne pripravuje na prekonanie rezistencie

Umelá inteligencia pre všetkých

Celý projekt bude fungovať tak, že bude úplne otvorený. V sieti sa pomocou Qubic bude zdieľať výpočtová sila nutná na tvorbu kvalitnej, umelej inteligencie. CFB prirovnáva Aigarth k programu SETI na hľadanie cudzích civilizácií vo vesmíre. Jedinec začne pomocou Aigarthu pracovať na umelej inteligencii, ktorá bude napríklad rozpoznávať mačky od psov. Každý účastník siete sa bude môcť zapojiť so svojou výpočtovou technikou a vytvorená umelá inteligencia bude dostupná všetkým bez rozdielu.

Zároveň bude môcť každý používateľ vstúpiť do procesu tvorby a pokračovať v ňom. Alebo sa vydať inou cestou. Alebo si bude môcť vziať potrebné časti a začať prácu novým smerom. Vrstva Aigarth bude jednoducho prístupná a otvorená úplne všetkým. A práve tu sa dostávame k tomu, ako CFB predstavil svoj projekt. Z Aigarthu nebude profitovať len tvorca, ale vďaka otvorenej podstate systému z neho bude môcť profitovať úplne každý.

Čo čítať ďalej:

Technická analýza Bitcoinu – Čakáme na prerazenie klesajúceho kanála!

Zdroj:
medium.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Robo Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Robo
Guest
Robo

Zaujimave citanie aj napad ale len dovtedy pokial Umela inteligencia zisti ze ludstvo nieje nic viac ako rakovina tejto planety (čest výnimkám) a vsetkych znici