Mike Novogratz: dlhodobé hromadenie Bitcoinu
Mike Novogratz: dlhodobé hromadenie Bitcoinu... Zdroj: YouTube/Mike Novogratz

Mike Novogratz, výkonný riaditeľ spoločnosti Galaxy Investment a jeden z najväčších kryptomenových optimistov, sa príliš neobáva regulačného tlaku na Bitcoin. Nedávno sa opätovne pozitívne vyjadril a potvrdil svoju dôveru v BTC a jeho schopnosti prekonať regulačný rámec.

Mike Novogratz je optimista napriek súčasnej situácii

Napriek nepriaznivému ekonomickému stavu, ktorý postihol už každú krajinu na svete, Novogratz očakáva, že Bitcoin sa jedného dňa stane globálne akceptovanou menou a regulačné orgány s ním nebudú mať problém.

V rozhovore pre CNBC začiatkom tohto týždňa Novogratz porovnal Bitcoin so zlatom. Počas diskusie sa ho opýtali na časy, keď mal BTC takmer rovnakú cenu ako zlato. Bitcoin sa v súčasnosti pohybuje okolo úrovne 19 000 dolárov, zatiaľ čo zlato je stále na úrovni okolo 1 600 dolárov. V reakcii na to Novogratz povedal, že ľudia nakupujú tieto aktíva, aby sa zabezpečili proti inflácii. Podľa neho by mohli investori profitovať z toho, keď sa trend obráti a vrátime sa do „zelených čísiel“.

Novogratz ďalej dodal, že „z dlhodobého hľadiska zlato a Bitcoin vyhrajú, ak centrálne banky a vlády vrátia úrokové sadzby na cieľové úrovne. Čo sa dlhodobého hromadenia BTC týka, tak to by mohli tieto aktíva priniesť bohaté odmeny. (…) Bitcoin nebude mať v krátkodobom horizonte býčí trend najmä pre spomalenie prílevu inštitucionálnych fondov. Tí, ktorí už do Bitcoinu investovali, sa však pre nízky dopyt nestiahnu.

Prečítaj si tiež: Nečakajte vládnu podporu v časoch krízy, ľudia sa musia o seba postarať sami (Komentár)

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mnohí tvrdia, že regulácia kryptomien je nevyhnutná pre pokračovanie globálneho prijatia. Americké, európske a ostatné regulačné úrady sú pripravené konať, avšak stále nevedia nájsť spoločný regulačný rámec. Preto je ťažké povedať, aký môže mať regulácia vplyv na tento sektor.

Za posledné tri mesiace „otec kryptomien“ klesol pod 20 000 dolárov až päťkrát. V čase písania tohto článku je cena BTC na úrovni 18 770 dolára.

Čítaj ďalej: Ruky preč od Etherea? Obavy investorov narastajú každým dňom

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance