Mark Cuban: „V kryptomenách vidím budúcnosť, podobá sa to začiatky internetu.”
Mark Cuban: „V kryptomenách vidím budúcnosť, podobá sa to začiatky internetu.” Zdroj: shutterstock.com/Rasica

Miliardár a uznávaný podnikateľ Mark Cuban sa vyjadril, že napriek prebiehajúcemu medvediemu trhu je stále naklonený kryptomenám a vidí v nich svetlú budúcnosť.

Mark Cuban vidí v kryptomenách budúcnosť

V rozhovore pre Forbes Cuban prirovnáva kryptografický sektor k začiatkom internetu v 90. rokoch minulého storočia, keď sa táto už dnes bežná technológia zo začiatku ledva používala a bežní spotrebitelia ju ignorovali.

Podnikateľ poznamenáva, že trvalo viac ako 20 rokov, kým ľudia začali používať internet. Podobný scenár očakáva aj v prípade kryptomien:

Keď porovnáme internet a kryptomeny, je to veľmi podobné. Sme v počiatočných fázach, preto máme veľa problémov. Pravdupovediac, som optimistický pokiaľ ide o kryptografiu. Internet zo začiatku umožnil posielať správy, a kde je internet dnes? S kryptomenami je to podobné. Vyvíja sa DeFi a niektoré ďalšie koncepty. To však podľa mňa nie je ani zdaľeka koniec. Počkajme na ďalšie kolo vývoja, pracuje na tom veľa ľudí.

Cuban ďalej poznamenal, že aj internet mal obdobie útlmu od roku 1995 do roku 2007, pokým nebol vydaný prvý iPhone. Potom došlo k expanzii mobilných aplikácií a internet sa navždy zmenil.“

Miliardár dodal, že osobne plánuje investovať do kryptografických projektov, ktoré tento sektor posunú do „mainstreamu.“

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin a Tether sa stali legálnym platidlom vo Švajčiarsku!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomeny sa môžu stáť svetovým platidlom.
Kryptomeny sa môžu stáť svetovým platidlom. Zdroj: shutterstock.com/Toria

Miliardár komentoval kryptomeny mnohokrát

Poslednýkrát sa miliardár vyjadril ku komentárom Americkej komisie pre kontrolu cenných papierov, keď SEC začala jednanie proti burze Coinbase a opäť otvorila otázku, pre ktorú sa súdi so spoločnosťou Ripplekryptomeny možno považovať za cenné papiere.

Vtedy Mark Cuban napísal, že sme svedkami začiatku zhoršovania situácie v celom sektore kryptomien:

Myslíte si, že je to zlé? Počkajte, kým uvidíte, čo vymyslia na registráciu tokenov. To je nočná mora, ktorá čaká kryptografický priemysel.“

Miliardár taktiež patrí k jedným z fanúšikov „memecoinuDOGE, ktorý nejedenkrát chválil.

Prečítaj si tiež: Ray Dalio zmenil pohľad na hotovosť a úrokové sadzby. Prečo?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance