Krypto je budúcnosť online hazardných hier, ale regulácie bránia ich prijatiu

0

Ak je niečo, čo charakterizuje odvetvie online kasín, je to tendencia k inováciám. Niekoľko dnešných vývojárov skúša nové veci v tomto odvetví. Zahrnutie kryptomien do platforiem online slots hazardných hier je pravdepodobne jedným z najpokročilejších trendov na trhu.

Japonská snemovňa nedávno prijala novú reguláciu ohľadom kryptografických aktív, ktorá ovplyvňuje zmenárne a správcov – zákon o platobných službách a zákon o finančných nástrojoch a burzách. V odvetví kryptografických hier v krajine však stále pretrvávajú prísne pravidlá týkajúce sa hazardných hier. Ani v Japonsku, krajine, ktorá má skúsenosti s implementáciou nariadení o kryptomenách, nie je krypto gambling taký prevládajúci, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Ako krypto gambling funguje?

Hazardné hry založené na blockchaine sa väčšinou vykonávajú dvoma spôsobmi: na reťazci a mimo reťazca. Hazardné hry mimo reťazce zahŕňajú fyzické a online kasína, ktoré prijímajú kryptomeny, väčšinou Bitcoin (BTC), ako vkladovú metódu na účet v kasíne.

Tieto zariadenia často používajú na konverziu BTC alebo inej kryptomeny na miestnu cudziu menu tretiu stranu, napríklad BitPay. Existujú však online kasína, ktoré fungujú čisto bez fiat mien a fungujú len s pomocou BTC.

Hazardné hry založené na blockchaine fungujú prostredníctvom smart kontraktov, ktoré obsahujú decentralizované aplikácie (Dapp), ktoré majú backendový kód bežiaci v sieti blockchain namiesto tradičných centralizovaných serverov.

, Krypto je budúcnosť online hazardných hier, ale regulácie bránia ich prijatiu

Pre vlády je omnoho jednoduchšie ísť po kasínach, ktoré fungujú mimo reťazca. Kasínové webové stránky s krypto hazardnými hrami často zakazujú IP adresy, čo znemožňuje prístup z určitých krajín. Ak sa niekto z USA pokúsi využiť BTC kasíno, bude pravdepodobne blokovaný.

Svetový moment pre regulácie krypto gamblingu

Zatiaľ čo väčšina krajín má zavedené oficiálne predpisy týkajúce sa online hazardných hier, len niekoľko štátov reguluje krypto hazardné hry. Sú to Spojené kráľovstvo, Taliansko, Holandsko, Grécko, Poľsko a Belgicko.

V mnohých krajinách sa BTC podľa existujúcich pokynov nepovažuje za zákonný spôsob platby, preto by sa nemal používať v hazardných hrách. Japonsko je pravdepodobne najvýznamnejším príkladom. Jeho odvetvie hazardných hier presahuje rovnaký priemysel v Nevade o viac ako 4 miliardy dolárov a odhaduje sa na 15,8 miliardy dolárov, pričom podľa odhadov je na hazardných hrách závislých 3,2 milióna ľudí.

Aktuálna situácia ohľadom krypta v Európe

Každá krajina v Európe má svoj vlastný súbor zákonov o hazardných hrách. V poslednej dobe stále viac európskych krajín mení svoje nariadenia s cieľom chrániť svojich občanov proti hazardu. V roku 2017 Holandsko, Česká republika a Poľsko sprísnili svoje obmedzenia, čo niektorým spoločnostiam pôsobiacim v oblasti hazardných hier sťažilo činnosť v tejto oblasti.

Tieto nariadenia sú potrebné na zaistenie bezpečnosti hráčov. S rastúcou slávou kryptomien však tieto zmeny už nebudú prekážkou. V skutočnosti môžu byť nariadenia včlenené ako súčasť protokolu a môžu pomocou blockchainu poskytovať 100% presné výsledky. S týmito online kasínami sa nesmie manipulovať, čo znamená, že by sa malo vyžadovať menej predpisov.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of