JPMorgan: Dopyt po kryptomenách drasticky klesol.
JPMorgan: Dopyt po kryptomenách drasticky klesol. Zdroj: shutterstock.com/Master1305

Globálna investičná banka JPMorgan nedávno informovala, že dopyt po kryptomenách ako platobnej metóde klesá. Na druhej strana, kryptomeny sa stávajú čoraz viac populárnymi v hernom sektore vrátane metaverza.

Pokles záujmu o kryptomeny

Takis Georgakopoulos, vedúci oddelenia platieb divízie JPMorgan Corporate & Investment Bank, v rozhovore pre agentúru Bloomberg komentoval pokles záujmu ľudí o kryptomeny.

„Ešte pred šiestimi mesiacmi sme u našich klientov zaznamenávali veľký dopyt. V súčasnosti ho vidíme len veľmi málo (…). Hoci dopyt po kryptomenách ako platobnom nástroji drasticky klesol, naša banka bude naďalej podporovať klientov, ktorí chcú kryptomeny na tento účel používať.“

Predstaviteľ banky však dodal, že „kryptomeny sa stávajú čoraz populárnejšími v hernom sektore, či už v tradičných hrách, alebo v metaverze, kde ľudia vidia veľa príležitostí.“

Mohlo by ťa zaujímať: Pozor, Revolut bol terčom útoku! Unikli údaje 50-tisíc používateľov banky

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

JPMorgan.
JPMorgan. Zdroj: shutterstock.com/JonathanWeiss

Generálny riaditeľ Dimon má na kryptomeny iný názor

Generálny riaditeľ banky JPMorgan Jamie Dimon je známy svojimi kritickými názormi na adresu kryptomien a Bitcoinu. V nedávnom rozhovore vyhlásil, že kryptomeny sú „obyčajné decentralizované Ponziho schémy.“ Dimon však zdôraznil, že nie je skeptický voči blockchainu ako technológii a decentralizovaným financiám ako takým, ktoré označil za „skutočné“ inovácie.

Nie je to prvýkrát, čo sa Dimon takto vyjadril. Dávnejšie uviedol, že neplánuje investovať do Bitcoinu. Samotná banka však v októbri 2020 spustila svoj interný stablecoin JPM Coin, ktorý je priamo podporovaný americkými bankami.

Nedávny prieskum, ktorý uskutočnila spoločnosť Deloitte v spolupráci so spoločnosťou Paypal, ukázal, že viac ako 85 % obchodníkov prikladá vysokú prioritu umožneniu platieb v kryptomenách. Okrem toho takmer tri štvrtiny opýtaných uviedlo, že v priebehu nasledujúcich 24 mesiacov plánujú prijímať platby v kryptomenách alebo stablecoinoch.

Prečítaj si tiež: Generálny riaditeľ JPMorgan: „Kryptomeny nie sú nič iné, iba decentralizovaná Ponziho schéma“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance