ICO Gamb (GAMB) – Blockchainová konkurencia pre Amazon?

0
GAMB, ICO Gamb (GAMB) – Blockchainová konkurencia pre Amazon?

Blockchain stále hľadá cestu k mainstreamovému využitiu. Jedným z očividných využití je vytvorenie férového, digitálneho trhoviska v štýle Amazonu. Spoločnosť Gambio vyvíja novou platformu Gamb, s ktorou chce konkurovať práve spoločnostiam, ako je Amazon. 

Decentralizované trhovisko

Dôvodov, prečo by malo vzniknúť skutočne decentralizované trhovisko, je hneď niekoľko. V prvom rade vznikne bezchybné konkurenčné prostredie, kde majú skutočne všetci rovnaké podmienky. Amazon si na svojich stránkach môže určovať v podstate čokoľvek. A napriek tomu, že na ich platforme figuruje mnoho obchodníkov, tak nie všetci budú mať rovnaké podmienky. Už len fakt, že Amazon tu bude mať úplne výsadné postavenie, ohýba rovnosť na trhu.

Obchodníci tiež musia platiť Amazonu poplatky za to, že môžu predávať na ich platforme. To sa samozrejme prejaví na konečnej cene produktu a ovplyvní ju to negatívne vo vzťahu k zákazníkovi. Nepríjemné sú tiež taktiky ako napríklad kopírovanie úspešného tovaru. Amazon má všetky čísla o predajoch a môže vytvoriť svoju kópiu úspešného produktu a následne ho propagovať a zničiť tak konkurenciu na svojej sieti.

Gambio prichádza s nápadom, kde trhovisko nebude ovládať jedna spoločnosť, ale rada rôznych spoločností, ktoré budú pôsobiť na tej istej sieti. Tato rada bude tvorená spoločnosťami, ktoré budú držať dostatočné množstvo GAMB tokenov. Následne budú môcť spoločne rozhodovať o pravidlách na sieti. Gambio si bohužiaľ ponecháva všetky rozhodovacie práva, takže sa dá pochybovať o tom, či vôbec ide o decentralizáciu, alebo či ide o marketingovú fintu s použitím slova blockchain.

Gambio tak nastúpilo na cestu, ktorá je síce správna, ale spoločnosť bohužiaľ zvolila zlý prístup. Decentralizácia v oblasti digitálneho obchodu bude výhodná pre všetky zúčastnené strany. Musí to ale byť skutočná decentralizácia a nie decentralizácia pre niekoľko málo vyvolených.

Hlavné informácie:

  • Decentralizované (minimálne) trhovisko
  • Blockchain ako rozhodovací mechanizmus
  • Zázemie v podobe rozsiahlej spoločnosti
  • Proof of stake
  • Hlasovanie o vývoji platformy

Kompletní analýzu ICO Gamb (GAMB) najdete na Trading11. 

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísal KracikA.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of