ICO Blockchain.io (BCIO) – Nová burza určená pre európsky trh

0
Blockchain.io, ICO Blockchain.io (BCIO) – Nová burza určená pre európsky trh

Kryptomeny potrebujú kvalitnú infraštruktúru. V tomto kontexte nie je infraštruktúra myslená ako cesta, ale ako kanály, cez ktoré sa kryptomeny budú obchodovať. Blockchain.io chce vytvoriť semi-decentralizovanú burzu, ktorá bude fungovať podľa Európskeho práva.

Regulácie, decentralizácia a fiat

Nová burza Blockchain.io bude mať niekoľko výhod a teraz sa pozrieme na tie hlavné. V prvom rade je to kompatibilita s európskou legislatívou pre finančné inštitúcie. Blockchain.io pochádza z Francúzska a má vo svojom tíme ľudí, ktorí sa pohybovali v najvyšších sférach francúzskej politiky a finančníctva. Vďaka tomu by mala byť táto burza regulovaná.

Tomuto sľubu sa dá veriť, pretože tvorcovia projektu sa zároveň už dlho pohybujú v blockchain priestore. Vytvorili totiž jednu z prvých európskych búrz, ktorá sa volá Paymium. Tá vznikla v roku 2013 a nikdy nebola hacknutá. Je však nutné poznamenať, že burza si nenašla výraznejšiu skupinu používateľov a objem obchodov je tu minimálny.

Paymium však bude hlavne komplementárnou službou k projektu Blockchain.io. Vďaka tomu, že Paymium umožňuje zámenu za fiat, v rámci projektu bude okamžite možné obchodovať voči euru. Ďalšou výhodou, na ktorú si ale budeme musieť počkať, je možnosť využiť decentralizovanú verziu. Niekedy v roku 2019 by mala byť spustená aj decentralizovaná verzia burzy. To vytvára dobrý základ pre obchodovanie v decentralizovanom prostredí, ale zároveň netlačí používateľov do toho, aby tu obchodovať museli. Bude jednoducho na výber medzi centralizovanou a decentralizovanou verziou.

Burza Blockchain.io tak bude kombináciou niekoľkých technológií a zároveň by mala priniesť regulované prostredie, kde budú môcť Európania bezpečne obchodovať. Každá ďalšia bezpečná burza je prínosom pre vývoj kryptomenového priestoru. Či však tím v rámci silnej konkurencie uspeje, je nejasné.

Hlavné informácie:

  • Nová európska burza
  • Semi-decentralizácia
  • Regulácie cez francúzske finančné orgány
  • Nadväzuje na službu Paymium
  • Skúsený tím s kontaktmi do najvyššej politiky
  • Dlhá mapa vývoja a decentralizácia príde až neskôr

Kompletnú analýzu projektu Blockchain.io (BCIO) nájdete na Trading11. 

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of