Historický moment! – Binance kúpi skrachovanú burzu FTX.
Historický moment! – Binance kúpi skrachovanú burzu FTX. Zdroj: shutterstock.com/Alhovik

Spoločnosť Binance súhlasila s kúpou konkurenčnej burzy kryptomien FTX, čo je prekvapivé rozhodnutie, ktoré nasledovalo po niekoľkých dňoch špekulácií!

Binance odkupuje FTX

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao v utorok na Twitteri napísal, že „v FTX je výrazný nedostatok likvidity. Po tom, čo FTX požiadala Binance o pomoc, podpísali sme dohodu so zámerom plne prevziať FTX a pomôcť pokryť nedostatok likvidity.“

Zhao dodal, že spoločnosť Binance, ktorá pôvodne sídlila v Číne, ale teraz si nenárokuje žiadne oficiálne sídlo, bude v najbližších dňoch vykonávať úplnú kontrolu a firma má možnosť kedykoľvek od dohody odstúpiť.

Sam Bankman-Fried potvrdil dohodu dnes ráno vo svojom tweete.

Táto transakcia znamená v podstate kolaps spoločnosti, ktorú začiatkom tohto roka investori ocenili na 32 miliárd dolárov a ktorá mala ambície získať cestu k tomu, aby sa stala gigantom v tomto odvetví. Mesiace predtým podporili FTX riziková spoločnosť Sequoia Capital a BlackRock s ocenením 25 miliárd USD.

Čítaj tiež: Ďalšia hanba pre Slovensko? Návrh v NRSR na zníženie dane z kryptomien skončil fiaskom!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pád kryptomien.
Pád kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/WitOlszewski

Trhy ihneď začali krvácať

Sam Bankman-Fried (ďalej SBF) však na Twitteri vyjadril vďaku spoločnosti Binance a riaditeľovi CZ odkázal, že táto „dohoda je vývoj zameraný na používateľov, ktorý je prospešný pre celé odvetvie. CZ odviedol a naďalej bude odvádzať neuveriteľnú prácu pri budovaní globálneho kryptomenového ekosystému a vytváraní slobodnejšieho ekonomického sveta.“

FTX podľa SBF pracuje na odstránení problémov pri výberoch peňazí. Tým sa odstráni nedostatok likvidity. Všetky aktíva budú pokryté v pomere 1:1. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo FTX požiadala spoločnosť Binance, aby reagovala. „Môže chvíľu trvať, kým sa celá situácia vyrieši. Ospravedlňujeme sa za to,“ dodal SBF.

Drvivá väčšina kryptomien na túto správu okamžite reagovala prepadom. Najviac to však pocítil natívny token burzy FTX (FTT), ktorý klesol už o 85 %. Bitcoin klesol na 12 %, Ethereum (17 %), Litecoin (13 %).

Rok 2022 už priniesol niekoľko bankrotov, ale krach tejto kryptoburzy očakával asi málokto.

Čítaj ďalej: Ako kryptomenoví milionári manipulujú s trhom?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance