Legendárnu hru Grand Theft Auto vám azda nemusíme predstavovať. Počul o nej asi úplne každý. Od prvého dielu GTA, ktorý vyšiel v roku 1997, sa pridalo mnoho nových možností, čo sa dá v hre robiť, a jednou z nich je aj online kasíno. Lenže práve kasíno je problémom pre niektoré krajiny, a tak je v nich zakázané.

Veľkolepé oznámenie, lenže potom zasiahli zákony

Na prídavok do GTA 5 pod názvom Diamond Casino sa tešilo mnoho hráčov. Tento prídavok pridal do hry možnosť hrať s vašimi kamarátmi kartové hry, ako je poker či blackjack, legendárnu ruletu a dokonca stávkovanie na kone alebo hranie automatov. Lenže po vydaní na hráčov čakal doslova šok. Hráči z Českej republiky a ďalších viac než 50 štátov majú tieto hry neprístupné a to kvôli zákonu o hazardných hrách.

Mohlo by vás zaujímať: Najväčšia e-sports akcia v histórii! – 30 miliónov dolárov pre najlepších hráčov Fortnite

Prístup do kasína je otvorený, avšak hry si nezahrajú

Aj keď patrí GTA do kategórie 18+ a hrá sa tu o virtuálne doláre, orgánom sa to nepáčilo a tak ho nechali zablokovať. Hráči z ČR a ostatných krajín, kde platí zákaz, síce majú prístup do kasína, lenže hrať v ňom nemôžu. Nezostáva im tak nič iné než sledovať ostatných, ktorým to štát povoľuje. Úrady toto rozhodnutie komentujú tým, že aj keď je hra 18+, môžu sa k nej dostať neplnoleté deti. Tým pádom by dochádzalo k porušeniu zákona.

Aj napriek zablokovaniu týchto hier je možné sa do nich dostať cez tzv. VPN. Lenže, má to svoj háčik. Existuje pravdepodobnosť, že vás zablokujú samotní vývojári a vy potom stratíte svoj postup v hre. Preto vás varujeme, že ak to máte v pláne, je to na vaše nebezpečenstvo, pretože tým pádom porušíte podmienky, s ktorými ste pri inštalácii súhlasili. Ak sa vám to však nepáči, môžete podpísať petíciu, na ktorej je už viac než 350 podpisov.

Záver

Aj keď sa proti tomu veľa hráčov búria, úrady majú predsa len pravdu. Ku GTA sa v dobe online shopov s hrami dostane každý a nikde nemusí potvrdzovať, koľko má rokov. Zároveň hra funguje na báze mikrotransakcií, takže sa tu dajú prehrávať aj reálne peniaze. Možno za ne totiž nakúpiť tie virtuálne. Ja osobne, ako fanúšik tejto hry, som znepokojený, pretože spĺňam podmienky, aby som mohol v kasíne hrať, ale zákaz je plošný a tak mi nezostáva nič iné než počkať, ako sa to nakoniec vyrieši.

Čo čítať ďalej?

Mike Rose – Nekupujte hry z G2A! – Radšej ich ilegálne stiahnite z Torrentov

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of