Fedu to vyšlo! – Okradli celý svet no zachránili elity v USA

0

Akciové indexy za sebou nemajú najlepší kvartál. Všetko to začalo panikou okolo pandémie koronavirusu. Neistota na trhu vyústila v obrovský prepad a v priebehu niekoľkých týždňov sa vyparili bilióny dolárov. Ekonómovia správne zhodnotili, že práve začala ekonomická kríza, z ktorej sa budeme spamätávať ešte niekoľko rokov.

Kvôli masívnemu prepadu hodnoty akciových indexov však začali mať problém inštitúcie a fondy, ktoré v nich mali zainvestované obrovské peniaze. Prepákované pozície začali minúť a hrozila masová likvidácia, čo by spôsobilo ďalšie prepady. Svetová ekonomika stojí na neustálom raste. Ak sa vymyslené číselká, ktoré ju reprezentujú, zastavia alebo nebodaj začnú zmenšovať, je to problém. Ľudia, ktorí tento systém riadia, však na také prípady majú pripravené mocné zbrane. Jednou z nich je aj Quantitative Easing.

Quantitative Easing – Takto funguje nástroj, ktorým centrálne baky manipulujú ekonomiku

Fed zachránil bohatých a ekonomická kríza pokračuje

Americká centrálna banka známa ako Fed v priebehu posledných troch mesiacov do ekonomiky vo forme stimulačných balíčkov poslala viac než 7000 miliárd dolárov. Ide o skutočne horibilnú sumu, ktorá je porovnateľná s HDP Spojených štátov. Týmito peniazmi Fed trhu „dodal likviditu“.

Inými slovami, všetky tie bubliny, ktoré sa v posledných desiatich rokoch nafukovali zaplnil inflačnými dolármi. Bubliny už neexistujú, namiesto nich teraz majú inštitúcie vymyslené peniaze.

A zatiaľ čo malé firmy krachujú, akciové indexy rastú na nové historické maximum. NASDAQ Composite ho dosiahne už čoskoro!

Naposledy, keď sa toto stalo, išiel Bitcoin z 3 150 USD na 14 000 USD

Prečo je tlačenie 7000 miliárd dolárov zlodejina?

Tieto peniaze však nie je možné rozoznať a v najbližších rokoch sa postupne za cenu obrovskej inflácie roztrúsia po svetovej ekonomike. USA majú obrovskú výhodu v tom, že svetový obchod funguje v dolároch a dolár je svetová rezervná mena, takže ich tlačením neokrádajú iba vlastných občanov, ale celý svet.

Inflácia v najbližších rokoch poriadne odkrojí z úspor Američanov a zníži hodnotu finančných rezerv krajín po celom svete. Fed tak bravúrne využil chaos počas krízy a zatiaľ čo americké elity sa obohatili o viac než 7000 miliárd, zvyšok sveta sa z nej bude spamätávať ešte roky.

Nezamestnanosť v USA prekvapivo klesla, akciové trhy reagujú silnou expanziou

Kríza však rastom indexov nekončí

Ekonomická kríza samozrejme pokračuje ďalej. Malé firmy po celom svete dostali ťažký úder kvôli koronavirusu a len tak sa z toho nespamätajú. Nezamestnanosť tak ostane vysoká aj po otvorení ekonomiky. Američanov čakajú ťažké časy. A nie len ich. Podobné finančné schémy spustila aj ECB. Pripravme sa teda na slabnúce euro.

A teraz sa chystá ďalšie spiknutie proti jedinej krajine, ktorú veľmi nezasiahla kríza. USA, EÚ a ďalšie veľké ekonomiky sa spájajú proti Číne a chystá sa najväčšia obchodná vojna v dejinách.

Hlavné ekonomiky sveta sa spájajú v novovzniknutej koalícii proti Číne

4.5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre