Európska únia chce spoločne s USA regulovať kryptomeny.
Európska únia chce spoločne s USA regulovať kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/rawf8

Komisárka Európskej komisie pre finančné služby vyzvala amerických zákonodarcov, aby spoločne zaviedli nové pravidlá na reguláciu odvetvia kryptomien. Podľa političky sa EÚ musí pozrieť na globálnu reguláciu kryptografického sektora. Ak sa nebudú regulovať kryptomeny, podľa McGuinnessovej to môže predstavovať hrozbu pre finančnú stabilitu.

V EÚ chcú regulovať kryptomeny spoločne s USA

Komisárka Európskej komisie pre finančné služby Mairead McGuinnessová sa v rozhovore pre Financial Times vyjadrila k téme regulácií kryptomien, ktorá je zatiaľ len v rovine teórií. S odkazom na návrh zákona o trhoch s kryptomenami, na tzv. „Markets in Crypto-Assets – MiCA,“ ktorý by mal poskytnúť finálny regulačný rámec pre kryptomeny vo všetkých krajinách Európskej únie, zdôraznila, že akákoľvek regulácia uvalená na kryptografický priemysel bude musieť byť globálna, aby fungovala.

„Potrebujeme, aby aj ostatní aktéri na medzinárodnej scéne prijali takúto legislatívu. Je na čase sa začať zaoberať globálnou reguláciou kryptografického odvetvia… S našimi americkými kolegami musíme vypracovať nové rozsiahle regulačné pravidlá celosvetového kryptografického priemyslu. Digitálne aktíva budú predstavovať hrozbu pre finančnú stabilitu, ak zostanú neregulované,“ upozorňuje McGuinnessová.

Počas svojej nedávnej cesty do Washingtonu sa McGuinnessová stretla s niekoľkými americkými zákonodarcami, ktorí v kongrese presadzujú návrhy zákonov na reguláciu odvetvia kryptomien.

Prečítaj si tiež: Táto kryptomena z TOP 10 najlepšie odolala inflácii

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Európa plánuje regulácie kryptomien už dlhšie.
Európa plánuje regulácie kryptomien už dlhšie. Zdroj: shutterstock.com/VitaliiVodolazskyi

Bez Ameriky to nepôjde

McGuinnessová taktiež uviedla, že stretnutia s americkými zákonodarcami ju povzbudili a verí, že americkí politici „idú rovnakým smerom ako my v .“ Napriek tomu však varovala, že „v Európskej únii existuje veľa obáv čo hrozí v prípade, ak sa kryptomeny nebudú regulovať, čo môže dorásť až do finančnej nestability.“

Medzitým indická ministerka financií vyzvala Medzinárodný menový fond (MMF), aby prevzal vedúcu úlohu pri regulácii kryptomenových aktív. Indická vláda plánuje počas indického predsedníctva rokovať o regulácii s členskými krajinami G20.

Mohlo by ťa zaujímať: Zakladateľ Cardana: „Každá banka v Amerike využíva kryptografiu. Čoskoro sa pridá celý svet”

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance